“SÖYLEDİĞİ SÖZLER TAM BİR FACİA”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, eleştirilerini bundan sonra Alan’a değil TOKİ Başkanına yapmaya karar aldıklarını söyledi.

ZONGULDAK 01.06.2021, 18:28
977
“SÖYLEDİĞİ SÖZLER TAM BİR FACİA”

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, düzenlediği basın toplantısında kendilerini kaçak güreşmekle suçlayan AKP’li Zonguldak Belediye Başkanı Seli Alan’ı eleştirerek, “Biz,Sayın Başkan’ın zaman zaman kamuoyu önünde bizzat kendisinin sarf ettiği sözler ile uygulamaları arasında ki derin farklılıkları,çelişkileri gündeme taşıyoruz. Eğer kendisi iki yıllık Başkanlığı sonunda böylesine unutkanlıklar yaşıyorsa durumu gerçekten vahim demektir” dedi. 
Ebru Uzun, “Öyle anlaşılıyor ki Sayın Selim Alan,övgülerin kendisine eleştirilerin ise TOKİ’ye yapılmasından yana! Olur… Biz’de  Sayın Başkan’ı kırmaz bundan sonra eleştirilerimizi TOKİ Başkanlığı’na yaparız! Umarız TOKİ Başkanımız,Sayın Alan kadar bize gücenmez!
“SU ZAMMINI GÖRMEZDEN GELİYOR”
Sayın Selim Alan,ısrarla su zammını ilkinde %11,şimdi de %13 olarak telaffuz etmeye devam ediyor! Oysa  10 m³ ‘ye kadar su tüketenlerin tarifesi 2.52TL’dan,diğer tarife bedeli ile birlikte 3.10 TL’ya çıkartılmış ve bu kesimde su zammı (pardon güncellemesi)oranı %23 olarak gerçekleşmişti. Sayın Başkan 2.52 TL’den su kullananların %23’lük zammını  görmezden gelmiş,işine gelen diğer tarifenin düşük zam oranını kurnazca dillendirmeye devam etmiştir,ve bunu sürdürmektedir. Üstelik suya çok gereksinim olduğu bir salgın döneminde,maliyetlerin çok arttığını ifade ederek bu zammı uygulamış,maliyetleri kimin ve nasıl arttırdığı konusunda hiçbir açık vermemiştir!
“SÖYLEDİĞİ SÖZLER TAM BİR FACİA”
Sayın Alan’ın basın açıklamasında İsmet İnönü heykeli konusunda söyledikleri ise tam bir faciadır! Önce bu projeden haberi olduğunu söylemiş sonra bir saygısızlık yapıldığı kanaatinde değiliz demiş,33 milyonluk sahilde bir proje uygulanırken konuşulan şeyin İsmet İnönü’ye saygısızlık olmasına dikkat çekmiş, heykelde tören yapılması için engel olmadığını ilave ederek önü boş,yanı boş,arkası boş saptamalarında bulunmuştur. Sayın Selim Alan’ın projeden haberi olupta bu kısmına müdahale etmemesi çok ciddi bir duyarsızlıktır. 33 milyon TL’lik bir harcama ile İsmet İnönü’ye yapılan saygısızlığı örtme ve gizleme çabası,başlı başına gerçek bir saygısızlıktır. 
“MİLLETİN AKLIYLA ALAY EDİYOR”
Yılda sadece bir kez anma töreni ile katılım sağlanan heykel saptaması;tarihe ve ulusal kahramanlara karşı bir vefasızlıktır. İnönü heykelinin “önü boş” sözü ise milletin aklı ile gördükleri ile alay etmektir. Öyle anlaşılıyor ki,Sayın Alan,İsmet İnönü heykelinin dört bir tarafından kaykay platformunun geçirilmediğine dua etmemizi,önüne yapılan” survivor eklentisini de” idare etmemizi söylüyor.  CHP İl ve İlçe Örgütleri olarak bu yapılan çirkin uygulamanın ortadan kaldırılmasını sonuna kadar takip edeceğimizi gerekirse yasal yollara başvuracağımızı saygıdeğer kamuoyumuzla paylaşıyor,bu sefer Sayın Selim Alan’ı kırmamak için TOKİ Başkanlığı’na en derin üzüntülerimizi ve teessürlerimizi bildiriyoruz!” dedi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur