ZONGULDAK:
'Sözlerim Cımbızlanmış”
 CHP'li Demirtaş'ın ”Cumhurbaşkanlığı'nda Reis'e oy verebilirsiniz hiçbir sorun yok" dediği sözlerini içeren videosu ulusal medyaya düştü… Kriz yaratan sözlere Demirtaş’tan açıklama geldi:

“Sözlerim Cımbızlanmış”

CHP Zonguldak birinci sıra adayı Ünal Demirtaş'ın Ereğli seçim gezisinde bir seçmene hitaben ”Cumhurbaşkanlığı'nda Reis'e oy verebilirsiniz hiçbir sorun yok" dediği sözleri ulusal medyada gündeme oturdu. Krize neden olan görüntülerin ardından bir açıklama yapan Demirtaş, “Sözlerim cımbızla alınmış. Videonun tamamı izlendiğinde her şey daha net anlaşılacak. O videoyu benim arkadaşım çekti. Bir sakınca görseydim kendi sosyal medya hesabımda paylaşmazdım. Bizim Karadeniz Ereğli'de şunu söylüyorlar; 'Biz Reis'e oy vereceğiz.' Esnaf gezisi olduğu için, basın açıklaması da değil kısa tutmak durumundasınız. Ben de diyorum ki adama; ‘Tamam kesinlikle Reis'e oy vereceksen, milletvekilliğinde de bize ver.’ Bunda ne var? Bir başka esnaf gezisinde de şunu söylüyor vatandaşımız 'Vekilim kusura bakma, benim MHP'li komşum var aday, MHP'ye oy vereceğim' diyor. Ben de ‘Madem bize oy vermeyeceksin, Cumhurbaşkanlığı'nda Muharrem abiye oy ver’ diyorum.” Şeklinde konuştu.

“İKİ OYDAN BİRİNİ İSTİYORUM NE VAR BUNDA”

“Milletvekilliğinde başka partilere oy vereceğini söyleyen insanlardan Cumhurbaşkanlığı için Muharrem abiye oy istiyorum” diyen CHP’li Demirtaş, seçim kampanyası sırasında yaşadıklarını şöyle anlatmaya devam etti: “Vatandaşın komşusu İYİ Parti'den aday. Ben de diyorum ki 'Sen bize oy vermeyeceksen belli, tamam, bari Muharrem abiye oy ver diyorum.' O videonun tamamına bakılsa o görülecek. Şimdi vatandaş sıkı bir şekilde ben reise oy vereceğim deyince ne yapayım ben adama. İki oydan birini istiyorum. Ne var bunda...”

“BUNUN NESİ YANLIŞ ANLAMIYORUM”

“Niye Reis'e oy verin diyeyim?” diyen Ünal Demirtaş “2 oydan birisini olsun bize ver diyorum. Vatandaşın biri oyunu alalım diyoruz. Bundan daha iyi niyetli ne olabilir. Vatandaşın biri diyor ki ‘Ben İYİ Parti’ye vereceğim hepsini.’ Ben de diyorum ki 'Abi o zaman eşin hiç değilse bize versin' diyorum. ‘Yenge sen verir misin’ diyorum. Bunun nesi yanlış anlamıyorum” ifadelerini kullandı.

SEÇİM BÖLGESİNDE YAŞANANLARI ANLATTI

Seçim bölgesinde yaşanılanları da anlatan CHP’li Demirtaş şunları kaydetti: “Ereğli ve Alaplı bölgesinde AK parti aday göstermedi. Milletvekili adayı yok benim ilçemde, AK Parti hiç aday koymadı. Geçen hafta Erdoğan Zonguldak'a geldiğinde, ilk defa Ereğli'ye program koydu ve Ereğli'ye geldi. Akşam saat 10 buçuk gibi miting yaptı. Eleştirilerin önüne geçmek için. 'Ereğli'nin milletvekili adayı benim' dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ünsal 10 ay önce

chp nin en rezil listesi. !. sıra adayı sözcüeye çıkıyor, 2. sıra adayı sahtekarlıktan oda tv'ye. 4 ve 5. sıra adayları hakkında kötü söylentiler var. 3. sıra adayı sağ kökenli.

banner236


Haberi Oku