SPELLING BEE HEYECANI KİLİMLİ’DE

ZONGULDAK 17.06.2021, 01:06
257
SPELLING BEE HEYECANI KİLİMLİ’DE

Zonguldak Kilimli'de bir ilki gerçekleştiren Kilimli İsmet İnönü İlkokulu'nda SPELLING BEE (İNGİLİZCE HECELEME) Yarışması yapıldı. Üçüncü sınıflar arasında İngilizce öğretmeni Ümran İskender tarafından düzenlenen yarışma, iki turdan oluştu. İlk turda  verilen kelimeleri hızla İngilizce heceleyen öğrenciler içerisinden sınıf birincileri belirlendi.
Buna göre; 
3 A BÜŞRA TATAR
3 B YUNUS SAYIN
3 C EGEHAN PEKMEZCİ (OKUL BİRİNCİSİ-SPELLING BEE)
3 D GÜLCE CİVAK isimli öğrenciler dereceye girdi. 
İkinci turda da eğlenceli bir şekilde yarışan öğrencilerden  3-C sınıfı öğrencisi Egehan Pekmezci okul birincisi oldu. 
Öğrencilerin İngilizce'ye önem verdiğini belirten okulun İngilizce Öğretmeni Ümran İskender, şu bilgiyi verdi:
"Dünyada da çeşitli ülkelerde turnuvaları yapılan yarışmaya büyük ilgi gösterilmektedir. Okulun bir geleneği haline gelmesi planlanan etkinlikte öğrenciler kelimeleri nasıl doğru bir şekilde hecelediklerini diğer sınıf arkadaşlarına göstermişlerdir.
Kelimeleri harf harf söylemek aynı zamanda zihni eğiten ve hafızayı güçlendiren bir aktivitedir. Kelime yarışması öğrencilere hedef koymayı, hedefe yönelik stratejiler geliştirmeyi ve hedefe ulaşmak için düzenli çalışmak gerektiğini gösteren ayrıca öğrencilerin özgüvenlerini geliştirme-ye yönelik bir yapıya sahip samimi bir yarışmadır. 
Pandemi biter bitmez okul salonunda velilere ve okul öğretmen ve öğrencilerini de kapsayan bir yarışmanın seneye de yapılması planlanmaktadır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz."
(Halkın Sesi)

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
25
açık