Spor Salonu Sahipleri Madenci Anıtında Buluşuyor

ZONGULDAK 07.02.2021, 23:01 07.02.2021, 23:06
1117
Spor Salonu Sahipleri Madenci Anıtında Buluşuyor
Zonguldak’taki Spor ve Fitness salonlarının açılmasını isteyen salon sahipleri ve eğitmenler, Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapacaklarını duyurdular.

Bir çok salon sahibi ya da eğitmenin sosyal hesaplarından yaptığı paylaşımlarda, ülke genelindeki spor salonlarının açık, bir tek Zonguldak il genelinde kapalı olduğu belirtildi. 

Sorunun çözümü için Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ile görüşme taleplerinin karşılıksız kaldığını ifade eden salon sahipleri, “80 ilde açık olup sadece Zonguldak’ta kapalı spor salonlarımız için el ele” başlığı ile gerçekleştirdikleri paylaşımlarında şunları kaydettiler:

“Defalarca görüşmeye çalıştığımız Sayın Vali Beyin, sorumluluk almaktan çekindiği Zonguldak halkı ve esnafları adına sesimizi duyurmak ve yetkililerle toplantı ve kısıtlı isteklerimizin, taleplerimizin yerine getirilmesi adına, basın açıklaması yapmak için saat 8 Şubat Pazartesi günü 11.00’de Madenci Anıtı önünde toplanıyoruz. 65 gündür kapalıyız. ‘Nasılsınız’ diye soran olmadı. Bir yıl içinde kapalı kaldığımız süre tam 145 gün oldu. Spor salonlarının açılışı ve kuruluşu şeklinden dolayı, hiçbir destek ve yardımdan yararlanamadığını bilmenizi istiyoruz. Aynıca uzun süredir insanların evlerinde kapalı kaldığı ve tek kontrollü sosyal faaliyet alanı olan salonlarımız neden kapalı? Üstelik vakalar Türkiye genelinde en az bulunan Zonguldak olmasına rağmen. Sesimizi duyan yok mu? diyoruz, tüm halkımızın desteğini istiyoruz.”

Spor Salonu sahibi ve eğitmenler, geçtiğimiz hafta başında Zonguldak Valisi ile görüşmek istemişler; ancak, görüşmeyi sağlayamamışlardı.

Yorumlar (1)
67fener 4 ay önce
spor salonöarı hala riskli giriste ates ölcen yok maske takan yok maske ile zatgen spor mümkün degil icerde insanlar dip dibe ne anlatıonuz yani siz
25
az bulutlu