ZONGULDAK:
Su uyur düşman uyumaz! Çayır Köyü'nde gerginlik
Çaycuma’nın Çayır Köyü'nde, doğal sit olarak koruma altında bulunan Çayır Mağarası’nın tam üstünde, kendilerinin Bülent Ecevit Üniversitesi'nden geldiğini söyleyen şahıslar tarafından sondaj çalışması yapılması köylüleri ayağa kaldırdı.
Köy muhtarının dahi bilgisi olmadan yapılan işleme köylüler müdahale edince olay yerine Jandarma ekipleri geldi. Daha önceden bir firma tarafından taşocağı yapılması planlanan alanda yapılan çalışma köylüleri isyan ettirdi. “Millet canının derdindeyken bunlar fırsattan istifade doğayı katlediyor. Suyu uyur düşman uyumaz derlerdi, doğruymuş” diyen köylüler, kendilerine makul bir açıklama yapılıp belge gösterilinceye çalışmaya kesinlikle izin vermeyeceklerini söyledi.

JANDARMA SONDAJ EKİBİNİ OLAY YERİNDEN ÇIKARDI
Jandarma olay yerinde bulunan sondaj ekibini sahadan çıkarıp güvenli bölgeye taşırken, Jandarma Karakol Komutanı’nın  olay yerine intikal ettiği, onun değerlendirmelerine karara varılacağı öğrenildi.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hüseyin Küçük 2 ay önce

Türkiye'de dahil dünya salgın bir hastalık nedeniyle sokağa çıkamaz iken bu kurnazlığı asla kabul etmeyiz. Cayır koyu bizimde köyümüz. Bu gibi faaliyetlerde yanlarindayiz.

Misafir Avatar
Berran Aydan 2 ay önce

bu girişimle ilgili yetkili kurumlar ivedilikle harekete geçip, durdurmalı. çayır köyü taş ocağı istemiyor. bu konuda koruma kurulunun da olumsuz görüşü vardır.

banner228

Alaplı'da korkutan gelişme!

Haberi Oku