ZONGULDAK:
Suç duyurusunda bulundular

  

CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bleda Akın; “Ayet sallıyorum” diyen “makara” diyen bakanı hala unutmadık”

CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bleda Akın Zonguldak’ta ikamet eden bir esnafın sosyal medya hesabından CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a hakaret ettiği ve açıkça tehdit ettiği paylaşımlar nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Konuyla İlgili bir basın açıklaması yapan Akın şunları söyledi;

Bir esnafın partimize ve milletvekillerimize karşı sosyal medya hesabı üzerinden ağır hakaretler ettiği paylaşımları tespit ettik. Bu şahıs ayrıca Kurtuluş Savaşımızın Kahramanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü de hedef alacak kadar ileri gitmiştir. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Bu hakaret ve tehditlerin, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik bugüne kadar sürdürülen saldırgan tutumdan güç ve cesaret aldığını düşünüyoruz. Hükümetin keskinleştirdiği söylem, CHP’yi hedef alacak şekilde kullanılmaktadır. Ancak şunu hatırlatalım, biz bugüne kadar hiçbir saldırı karşısında boyun eğmedik, bugünden sonra da eğmeyiz. Partimizin kurumsal kimliğini hedef alan bu saldırılara asla pabuç bırakmayız.

Kendisini hakaret etmeden ifade edemeyen bu şahsın, ülkenin karşı karşıya bulunduğu tehlikelerden bir haber olarak, kulaktan duyma, yarım yamalak bilgilerle CHP’ye karşı saldırıya geçtiğini görüyoruz. Videoda bahsettiği konularla ilgili olarak sözü edilen konuşmaları okumadığına, programları seyretmediğine de eminiz. Zaten ülkemizin en büyük sorunu budur. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kişilerdir. Şunu hatırlatalım, kimsenin gücü CHP’yi kafasındaki gibi göstermeye yetmez, buna izin vermeyiz.

Arşivi biraz tararlarsa, halka, inanca şehitlerimize kimlerin hakaret ettiğini çok rahat şekilde görebilirler. “Ayet sallıyorum” diyen “makara” diyen bakanı hala unutmadık. Hayır diyeceğini açıklayan, ülke nüfusunun yarısına demediğini bırakmayan söylemler de hala tazedir.

“Aydınlık günler çok yakın”

Şuan karşımızda bir Anayasa Değişikliği Referandumu var. Bu Anayasa değişikliğinin maddeleri okunmadığı,tartışılmadığı için metne gizlenmiş tuzaklar fark edilmiyor. Fark edilmesin diye de anayasa değişikliğininiçeriğini anlatamayan iktidar, parti milletvekillerimizin söylemlerini çarpıtarak kullanıp, bu tür söylemler üzerinden toplumun dikkatini başka yere çekmeye çalışıyor. Bu tavrı, ülkemizin geleceği için çok tehlikeli bulduğumuzu söylemek istiyoruz. Bu sadece toplumdaki kutuplaştırmayı arttırdığıyla kalır. Hayır diyenlere karşı uygulanan tehdit ve baskıların işe yaramadığını artık herkesin görmesi lazım.

Bizler gerçek vatanseverler olarak, CHP kültürüne yakışan şekilde halkımız için çalışmaya devam ediyoruz. Hergün başka bir ilçemizde, mahallemizde, köyümüzde, afişlerimizin yırtılıp sökülmesine rağmen bıkmadan usanmadan halkımıza gerçekleri anlatmaya devam ediyoruz. Aydınlık günler çok yakın, 16 Nisan’da bu tehdit ve baskıların boşa çıktığını herkes görecektir.

AKP seçmeninde de ciddi sayıda ‘hayır’ diyen insanlara rastladık”

Karadeniz ziyaretleri kapsamında Zonguldak’a gelen CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Genç Osman Killik bir açıklama yaparak şunları söyledi;

Şahsın bu söylemlerinin tepeden kaynaklı olduğunun tüm kamuoyu biliyor. Bugün hayır diyenlere terörist ifadelerinin kullanıldığı bir ortamda maalesef vatandaşlar arasından da böyle meczuplar çıkarak çeşitli tehditlerle CHP kitlesine ve ülkenin kurucusuna hakaret edebiliyorlar. Karadeniz ziyaretimize Trabzon’dan başlayarak 4-5 ili gezdik. Gördüğümüz tablo şudur, MHP tabanında çok ciddibir hayır oranı var.Bunun dışındaki AKP seçmeninde de ciddi bir sayıda hayır diyeninsanlara rastladık.Bu tablo ülkeyi tek adamlığa götürmek isteyenleri çok rahatsız ediyor. Gerginliklerinin ve bu söylemlerinin sebebi bu.Televizyonlarda hayırın konuşulmasına, sokaklara pankart asılmasına bile tahammül edemiyorlar. Halk gerekeni 16 Nisan’da sandıkta söyleyecek.(Haber/Yasemin Sarı)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Esrarengiz ziyaret sonunda Diyet ödendi... Damadını...

Haberi Oku