ZONGULDAK:
TALANA GEÇİT YOK

Kilimli’ye bağlı Çatalağzı beldesi Ömerağzı sahiline yapımı planlanan termik santral ve Çanakçı mevkiine planlanan kül barajına karşı imza kampanyası başlatıldı

TALANA GEÇİT YOK           

Kilimli’ye bağlı Çatalağzı beldesinde Demir Madencilik’in yapmayı planladığı termik santralin,ÇED İDK toplantısı, 25 Nisan’da, Ankara’da yapılacak.Toplantı öncesi hem yeni termik santral projesine hem de yapılması planlanan kül barajına karşı tepkiler büyüyor. Daha önce yapılan termik santrallerin çevre kirliliğinden başka hiçbir şey vermediği belde, göç vermeye devam ediyor. Gidecek yeri olmadığı için Çatalağzı’nda yaşamak zorunda kalan vatandaşlarsa, kendilerini canından bezdiren termik santrallerden bir yenisini daha istemiyor.

Kampanyayı muhtar başlattı

Daha önce termik santrallere karşı defalarca eylem yapan Çatalağzı halkı, şimdi de, Cumayanı Mahallesi Muhtarı İbrahim Cinoğlu’nun başlattığı imza kampanyasına destek vererek mücadeleye devam ediyor. Öte yandan Zonguldak’ta Kurulu çevre örgütlerinin İDK toplantısının yapılacağı Ankara’ya gitmek için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Bilgilendirme toplantısı yapılacak

DETES Termik Santral Projesine karşı Cinoğlu’nun başlattığı imza kampanyası sürerken Çatalağzı Çevre Koruma Derneği öncülüğünde de halkla birlikte bir bilgilendirme toplantısı yapılacak. 21 Nisan Cuma (bugün) düzenlenecek olan toplantı saat: 15.00’de Çatalağzı Belediyesi Düğün Salonu’nda yapılacak.(Haber/Yasemin Sarı)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Isimsiz 3 yıl önce

Her yer santral zaten birakinda heryer santral olsun herkes issiz.zatn catalagzi elden gitmis en azindan millet is sahibi olur.o imzalari ilk eren buraya baslamadan once yapsaydilar ya.millet parayi gorunce kendiliginden imza atmaya gitti.paralar bitince basliyorlar.

banner228

Zonguldak İkinci İcra Müdürlüğünde Neler...

Haberi Oku