ZONGULDAK:
TED Koleji'nde devrim gibi yapılanma

Vakıf Başkanı Burçin Bahadır ve işadamı Ali Demirtaş’ın sahibi olduğu şirket TED Koleji’nin işletmesini devraldı

TED Koleji’nde devrim gibi yapılanma

Türkiye'nin ikinci TED Okulu olan TED Zonguldak Koleji 60.yılında devrim gibi bir karar aldı. Tam 60 yıldır TED Koleji Vakfı tarafından yönetilen Zonguldak TED Koleji, bundan sonra Vakıf Başkanı Burçin Bahadır ve İşadamı Ali Demirtaş’ın sahibi olduğu şirket tarafından yönetilecek. Halkın Sesi’ne konuyla ilgili açıklama yapan Avukat Burçin Bahadır, "Türk Eğitim Derneği 90.yılını tamamlarken, her yılını dimdik durarak, Atatürk İlke ve devrimlerinden ayrılmadan, ülkesini, milletini düşünerek eğitime yön verecek fikirler üreterek geçirmenin haklı gururunu yaşıyor. Biz, TED Zonguldak Kolejliler olarak, bu büyük çınarın ikinci dalı olmaktan her zaman onur duyduk. Yeni bir yapılanmaya giren TED Zonguldak Koleji, yine TED Genel Merkezi’ne bağlı olarak çalışacak. Ancak, işletmesi ve mali boyutu Sayın Ali Demirtaş’la ortağı olduğumuz şirketin uhdesinde olacak” dedi.

GOOGLE REFERANS OKULU OLDUK

Bu yıl okulda birçok yapısal değişiklikler ve yenilikler olacağını da belirten Bahadır, "TED Okulları Google Reference School oldu. Bu büyük proje ile eğitimle teknoloji birleşecek ve öğrenme daha kolay ve keyifli hale gelecek. Biz de TED Genel Merkezi'nin koordinatörlüğünde tüm sınıflarımızda 21. yüzyıl eğitiminin altyapısını kurduk. Önümüzdeki eğitim döneminden itibaren teknolojik olarak tamamen yenilenmiş sınıflarımızda öğrencilerimize çok daha kaliteli öğrenim imkânları ve sosyal olanaklar sunacağız" dedi.

“YENİ BİR YOL HARİTASI”

Önümüzdeki yıldan itibaren, Türk Eğitim Derneği'nin çizdiği yol haritası ile yeni bir yapılanma sürecine girildiğini de belirten Burçin Bahadır sözlerini şöyle tamamladı: "TED Zonguldak Koleji yeni dönemde finansal açıdan şirket tarafından idare edilecek. Öğretmen alım süreci, ders kaynakları, ders programı da dahil olmak üzere eğitimle ilgili tüm karar ve uygulamalar, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Türk Eğitim Derneği kontrol ve direktifleriyle sürdürülecektir. Türk Eğitim Derneği'nin atılımlarının bir parçası olarak, eğitimde çok daha yüksek standartlara sahip olmamız için bizleri cesaretlendiren başta Genel Başkanımız Sayın Selçuk Pehlivanoğlu olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine ve daima bizleri destekleyen Genel Müdürümüz Sayın Sevinç Atabay’a teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz."

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kaan 12 ay önce

Kolej bunlara kaldıysa vah kolej vah kesin batar

banner236


Haberi Oku