ZONGULDAK:
TEMA: SANAYİ VE TURİZM
Zonguldak Valiliği 24’ncü EMİTT Fuarı için tüm hazırlıklarını tamamladı
TEMA: SANAYİ VE TURİZM

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT-2020) katılımı ile ilgili bilgilendirme toplantısında düzenledi. Toplantıya, Bektaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, İl Turizm Müdürü Hayrettin Şahin katıldı.

Vali Bektaş konuya ilişkin yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan EMiTT Fuarının Zonguldak açısından son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, “Zonguldak ilimiz, sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel çekicilik unsurları ile bir turizm destinasyonu olmuştur. Zonguldak turizminin gerek altyapısının geliştirilmesi, gerekse arz-talebin oluşturduğu turizm pazarına yönelik faaliyetlerin desteklenmesi ve yeni turistik ürünlerin oluşturulması için Zonguldak Valiliği idaresinde ve desteğiyle birçok proje ve faaliyet gerçekleştirilmektedir. Tanıtım ve bilinirliğin sağlanması, sektörle doğrudan iletişim kurmak, sektörün ihtiyaç ve beklentilerini gözlemlemek gibi amaçlarla EMITT 2020 Fuarına katılmak Zonguldak için önemlidir.” dedi.

Zonguldak Valiliği olarak bu yılki fuara katılım kararı alındığını, uzman bir ekip oluşturulduğunu ifade eden Vali Bektaş, “Fuar organizasyon ekibinde İl Özel İdaresi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan uzman personel görevlendirilmiştir. Fuar Firması ile görüşmeler yapılmış 3.Salon B420 nolu stant kiralanmış, stant tasarımı uzman bir firma tarafından yapılmıştır. Bu yıl standımızda “Endüstriyel Miras Kenti Zonguldak” temasına uygun olarak maden, kömür ve sanayi kültürüne yönelik görseller ve çok özel stant tasarımımız yer alacaktır. Standın genelinde Zonguldak’ın hem sanayi hem de bir turizm kenti oluşuna dikkat çekilmeye çalışılmıştır. Standımızda Zonguldak’a ait çok önemli çekicilik unsuru olan Gökgöl Mağarası, Kadıoğlu Mozaikleri, Filyos, Kayalıdere sütunlu şelale, Çatalağzı Eski Termik Santrali, Gümeli Porsuk Ağacı, Zonguldak Eski Lavuar Kuleleri, Tarihi Fener ve Limanı gibi yerlerin görselleri özenle seçilmiş olup, standımızda tanıtım amacıyla kullanılacaktır” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Doğru kaptan 2 ay önce

Ya bırakın lütfen yaa.kömürmüş....termik santralmiş...miş miş miş de....muş muş muş...

banner228

EREN HOLDİNG’DEN YÜZBİNLERCE MASKE VE TULUM...

Haberi Oku