ZONGULDAK:
Tenis Deniz Spor Kulübünde Tenis Hakemi Eğitimleri Başlayacak

1951 yılından beri ülke sporuna önemli katkılar yapan, bir çok sporcu, antrenör ve hakemler yetiştiren Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü faaliyetlerine başarıyla devam ediyor.
Türkiye Tenis Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Çizgi Hakemliği, Gözlemci Hakemlik ve Kule Hakemliği kursları Nisan ve Haziran aylarında Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün organizasyonuyla 65 yıllık tarihi tesislerde yapılacak.
02-03 Nisanda Çizgi Hakemliği Kursu,09-10 Nisanda ise Gözlemci hakemlik kursları Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün Fener semtindeki tesislerinde yapılacak. Kule Hakemliği Kursu ise 17 Haziranda başlayarak 3 gün sürecek.
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü tarafından organize edilerek Türkiye Tenis Federasyonu eğitmenlerince yürütülecek olan Tenis Hakemliği kurslarına Türkiye Tenis Federasyonunun internet sayfasından kayıt yapılıyor. En az 15 yaşındaki tenis hakem adayları Kimlik fotokopisi, Sabıka kaydı, GSGM’ den alınacak cezası yoktur kağıdı ve kurs ücretinin dekontunu Türkiye Tenis Federasyonunun internet sayfasındaki i-kort sisteminden yükleyerek kayıtlarını gerçekleştirebilecekler.
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Başkanı Çetin Özçep Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün 65 yıldır Zonguldak kentini başarıyla temsil ettiğini, ana spor dalı olan tenis sporunda çok önemli başarılara imza attıklarını, bir çok tenisçi, antrenör ve hakem yetiştirdiklerini ifade etti. 2015 yılından itibaren faaliyetleri arasına aldıkları masa tenisi, yüzme, badminton, satranç ve dağcılık branşlarında da ülke sporuna hizmet vermeye başladıklarını hatırlatan Özçep, 65 yıllık tesislerini de günden güne geliştirdiklerini, yaptıkları yatırımlarla dünya standartlarında tesis haline getirdiklerini söyledi.
Başkan Çetin Özçep; Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün sporcu eğitimlerinin yanı sıra antrenör, hakem ve sporcu sağlığı konularında eğitimler düzenlediğini belirterek Nisan ve Haziran aylarında kulüplerinde yapılacak Tenis Hakemliği kurslarına herkesi beklediklerini, bu kurslar sonunda alınacak belgelerin katılımcılara çeşitli tenis organizasyonlarında hakem olarak görev alma imkanlarını sağlayacağını ifade etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Hala Dumanlar Yükseliyor

Haberi Oku