TİMSAH GÖZYAŞLARI!

ZONGULDAK 21.07.2020, 13:56 21.07.2020, 14:26
2997
TİMSAH GÖZYAŞLARI!
(ANALİZ HABER)
Mustafa ÖZDEMİR 
Zonguldak, AKP Milletvekili Hamdi Uçar ve Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan‘la birlikte kurdukları “KUTSAL İTTİFAK” ile Kozlu Özsüt’ten Zonguldak’ı yönetmeye çalışan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş‘ı tartışıyor.

Görev süresince AKP’li müteahhitlere yarattığı rantiye ile anılan, Kozlu’nun en gözde yerlerini beton yığınına boğan, verdiği 15-20 katlı inşaat ruhsatlarıyla ilçenin sülietini değiştiren Başkan Ali Bektaş son olarak 15 Temmuz şehitlerini anmak için Madenci Anıtı’nda yapılan demokrasi nöbetinde çektirdiği ve sosyal medya hesaplarında paylaştığı fotoğrafla bir kez daha gündeme geldi. 

Törende sözde duygulanarak gözleri nemlenen Ali Bektaş’ın fotoğrafını görenler “Bu kadarına da pes” dedi. FETÖ davasından tek satır ifadesi alınarak yırtan Ali Bektaş’ın FETÖ’nün Zonguldak’taki en büyük mali finansörü olmasına rağmen yeniden AKP’den başkan adayı olmasını son derece manidar bulduklarını ifade eden vatandaşlar, “Zamanında Gülen cemaatine hertürlü desteği veren, Türkçe Olimpiyatlarında en fazla parayı verdiği için ‘Altın sponsor’ olarak en ön sıralarda oturan Ali Bektaş, polis arşivinden, Google arşivinden belki fotoğraf ve belgeleri sildirebilir ama toplum hafızasından FETÖ ile bağlantısını asla sildiremeyecek” dediler.

Cemaatin kurduğu ZONİAD’a üye işadamlarıyla Amerika’ya giderek Fethullah Gülen’in elini öpen Ali Bektaş’ın 15 Temmuz şehitlerini anma töreninde gözyaşı dökmesini “Timsah Gözyaşları” benzeten halk, “Ali Bektaş’ın yaptığı, parayla tuttuğu kiralık katilin öldürdüğü maktülün evine taziye için giderek gözyaşı döküp ağıt yakmak” dediler. 

Yorumlar (2)
Recep Tayyip Erdoğan 12 ay önce
omurgasizlar sürüsüne sesleni̇yorum.ki̇mse taki̇yye yapip mi̇lleti̇ aldattim sanmasin.bu mi̇llet aptal deği̇l.ki̇mi̇n kaç paralik adam olduğunu çok i̇yi̇ bi̇li̇yor. omurgasizlar sürüsü ağlamaya devam etsi̇n
Nasır 12 ay önce
Ftöcü ağır ceza dosyalı Antalya otelleri eş dost belediyesi kozluyu satan metal Yorgun’u durmak yok yola devam
15
açık