ZONGULDAK:
Torpil, Kayırma, Kıyak... Selim Alan Yalan Söylüyor

 Belediye diye meclis üyelerinin yakınlarının işe alınmasını doğru bulmadığını söylemişti, ancak belediye kadroları Selim Alan ve eşinin yakınlarıyla doldurulmuş...


Bu ne perhiz...
Bu ne lahana Turşusu!

Geçtiğimiz hafta makamında gerçekleştirdiği basın toplantısında,
Belediye meclis üyesi Sinan Toprak’ın damadını işe alacağı yönünde çıkan haberleri yalanlayan Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, ‘’AK Partili Meclis üyesi Sinan Toprak’ın yakınını işe sokması söz konusu değil. Buna müsaade etmeyiz, konuşulması bile doğru değil’’ diyerek meclis üyelerinin birinci dereceden yakınlarının işe alınmasının doğru olmadığını söylemişti. Ancak Selim Alan’ın, eşinin yakın arkadaşını, AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’in  yeğeni ve AKP İl Genel Meclisi üyesi Sebahattin Gülay’ın oğlunu, AKP Meclis üyesi olan Gökhan Çüteli’nin ablasının oğlu, Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu’nun yeğenini, yakın bir okul arkadaşını ve daha bir çok ismi yakın çevresinden almasına rağmen böyle bir açıklama yapmasına bir anlam verilemedi. 

ATARKEN “ADALET”, ALIRKEN YANDAŞ!
Seçimlerden bir hafta sonra eski başkan Muharrem Akdemir tarafından işe alınan 20 personeli belediye çalışanlarının akrabası olduğu için işten atan Selim Alan’ın şuanda kadar yakın çevresi ve meclis üyelerinin akrabası olan yaklaşık 40 kişiyi kadroya alması, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” şeklinde yorumlanıyor. Selim Alan, yıl sonuna kadar seçimlerde söz verdiği onlarca kişiyi işe almaya hazırlanıyor. Hiç bir ilana çıkmaksızın, hiç bir liyakat aranmaksızın Zonguldak Belediyesine  alınan yakın akrabalar işsiz gençleri çileden çıkartıyor. 
‘’KAÇAK YAPILARA MÜSAADE ETMEYİZ’’ DEDİ AMA...
Aynı basın toplantısında, ‘’Kaçak yapıya göz yumma durumum olmaz. Kim olursa olsun gerekeni yapın talimatı verilir. Yasaya uygun olmayan yapılara sert bir şekilde gerekeni yapıyoruz‘’  şeklinde cevap veren Selim Alan, bırakın kaçağa göz yummamayı, yerel gazetelerin haber yaptığı kaçak inşaatlara bile göz yumuyor. Halkın Sesi’nin ısrarla gündeme getirdiği kaçak binalar tüm hızıyla devam ederken, yıkım kararı olan binalar ise olduğu gibi duruyor. Halkın Sesi, dün şehir merkezinde devam eden kaçak inşaatları görüntüledi. Görüntüler, Selim Alan’ı yalanlarken yıkım kararlarının neden uygulanmadığı merak ediliyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Havva gebeş 9 ay önce

her dakika ak partimize söven arkadaşının oğlunu aldığını face'de bizzat cumhur başkanına hakaret eden kişiyide sosyal medyaya aldığını farkındayım ve cimere yazacağım çünkü gerçek AKP kileri böyle küsturuyorlary

Misafir Avatar
REİS 10 ay önce

ADAM GİBİ ADAM AGZI OLAN KONUŞUYOR SELİM ALAN GELDİ SEFALET BİTİ ZONGULDAK HİZMET GÖRMEYE BAŞLADI ANCAK KONUŞURSUNUZ DEVAM EDİN SİZ SELİM BAŞKAN HELAL OLSUN SANA DAİMA YANINDAYIZ

Misafir Avatar
Vatandaş 10 ay önce

Halkın sesi vuruyorsanız tam vurun eksiğiniz var. Merkez İlçe den yönetim kurulu üyelerinin yakınları da zabıtaya girmedi mi ?
Zihniyet hep aynı..
Eksik bilgi vermeyin vatandaş tüm gerçekleri görsün.
Ak partililer böyle.
Kayırma tavan.

Misafir Avatar
Düşünen deli 10 ay önce

Görülen lüzum üzerine çıkarılan kişilerin adaletsizlik ve yanlış uygulamalarla işe alındığını söyleyip çıkararak yerine çokta adaletli olduğunu düşünmediğimiz bir torpil ve adam kayırma sisiteminin izinden giderek işe alınan kişiler sayın başkanın yönetim anlayışının ürünüdür.

Misafir Avatar
Yalanlarla konus 10 ay önce

Ne saniyordunuz bu aysberkin görünen yüzü bide görünmeyenler var işçileri takip ettirip foto çektirmesi sürekli baskı selim alan çuvalladı neden 2 kez istifa etmiş bide bunu sorun biz boşuna doktordan başkan olmaz demedik ki akpli bi doktordan asla arkasına aldığı kişiler sayesinde burda

Misafir Avatar
Ali 10 ay önce

Başkanın çıkarılanları tekrardan değerlendireceğine inanıyorum. İçlerinde gerçekten işini düzgün yapıp hakedenler vardı.

Misafir Avatar
Salih Özcan 10 ay önce

Vayyyyyybe

Misafir Avatar
Turgut Güven 10 ay önce

akp'lilerin dediğine değil her zaman yaptığına bakacaksınız.. söylediklerinin tam tersini yaparlar çünkü..

banner228

Devrek’te Görkemli Düğün

Haberi Oku