ZONGULDAK:
Tosun; 'Atatürk´ün güvendiği gençliğe CHP güvenmiyor”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa değişikliği paketinde yer alan seçilme yaşının 18´e indirilmesi maddesine karşı çıkan CHP´nin Atatürk´ün güvendiği gençliğe güvenmediğini ortaya koyduğunu söyledi.

Parti  merkezinden yaptığı yazılı açıklamasında CHP´nin Çanakkale  Savaşında ve Kurtuluş Savaşında 15 yaşındaki gençleri şehit düşerek vatan savunmasında kaybettiğimizi, bugünkü Cumhuriyeti ve vatanı 15 yaşındaki gençlerin kahramanlıklarına borçlu olduğunu unuttuğunu dile getiren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Atatürk´ün partisi olan CHP´nin bugünkü yöneticilerinin Atatürk´e ihanet ettiklerini belirterek, “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bundan tam 94 yıl önce kurduğu Cumhuriyeti, her zaman güvendiği ve daima onlara inandığı Türk Gençliğine armağan ve emanet ederken, bugün CHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini öngören Anayasa Değişikliği paketinde yer alan seçilme yaşının 25´ten 18´indirilmesine karşı çıkarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Gençlere emanet etmekten adeta korkuyor.

Atatürk´ün 19 Mayıs 1919´da Samsuna çıkması ile başlayan Kurtuluş Savaşı mücadelesinde 15-25 yaş arasındaki gençler ön planda yer almış, kimileri şehit düşmüş, kimileri de gazi olarak kahramanlık destanı yazmışlardır.

Aradan geçen 94 yıl sonra AK Parti olarak gençlerimize Atatürk´ün verdiği değeri vermenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

Seçilme yaşını yıllar sonra 25´e düşüren AK Parti, bugün bunu 18´e düşürerek 94 yıl önce gerek vatan savunmasında ve gerekse Atatürk´ün güvenini kazandığı gibi ülke yönetiminde söz sahibi olan gençlerimize Türk siyasetinde de söz hakkına sahip olma imkanı sağlamaktadır.

16 Nisan´da gerçekleştireceğimiz Halk Oylamasında gençlere seçilme imkanını getirerek siyasette ve yönetimde söz sahibi olma hakkını vermek için Sandıkta EVET oyu kullanacak olan AK parti ve MHP ye karşı CHP Hayır kampanyası yürütüyor.

Atatürk´ün emanetini taşıdıkları ve Onun partisinin çatısı altında olduklarını her fırsatta dile getiren CHP yöneticilerinin seçilme yaşını 18´e indiren bu değişikliğe hayır demelerini anlamak mümkün değil.

Atatürk´n yolundan ve ilkelerinden vazgeçmeyeceklerini söyleyen CHP li yöneticilerin yapılacak bu Anayasa Değişikliğine bizden önce ve bizden daha fazla Evet demeleri gerekirken, hayır kampanyasını yürütmeleri Çanakkale de destan yazan, Kurtuluş Savaşında nice kahramanlık örnekleri sergileyen, Vatan savunmasında can veren ve 94 yıl önce Atatürk´ün güvenerek Cumhuriyeti emanet ettiği gençlere güvenmeyip bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere İl Genel ve Belediye Meclislerini teslim etmekten korktuklarını ortaya koymaktadır.

Bizler Ülkemizin geleceği, Gençlerimiz için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa Değişikliğine EVET diyoruz” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Madenci 4 yıl önce

Gençlik de size guvenmiyor zeki bey deka ve balcinlarda çalışan Madenciler hala mağdur emin olun orda çalışan insanların yüzde doksani sizden daha fazla bu partiye gönül vermiş insanlar ama milleti partiden soguttunuz herkes işsiz kaldığı gibi icralikda oldu

banner228

Yıldırım kardeşlerin kuzeni Nurdan Kaya Soran,...

Haberi Oku