ZONGULDAK:
Tosun'dan, TTK'nın Çinlilere satılacağı iddialarına cevap
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, TTK’nın Çinli şirketlere satılacağına ilişkin iddiaların doğru olmadığını açıkladı.
Zeki Tosun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan gönderilen bilgi notunu paylaştı.
İşte Bakanlıktan gelen o bilgi notu:
“Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğumuz ve komisyonda görüşmelerine devam edilen "Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” içeriğinde; İYİ Parti tarafından yayımlanan basın duyurusunda belirtilen, başta TTK olmak üzere madencilik alanındaki bazı önemli kamu kurumlarının Türkiye Varlık Fonu bünyesine alınarak satışına izin verecek herhangi bir düzenleme yer almamaktadır.
Söz konusu Kanun teklifinde, ülkemizin enerji ve hammadde ihtiyacının karşılanması noktasında yaşanan bazı gecikmeleri aşmak ve "Milli Enerji ve Maden Politikası” kapsamında sahip olduğumuz yeraltı kaynaklarımızı süratle ekonomiye kazandırmak hususunda madencilik sektörünü teşvik edici bir takım düzenlemeler yer almaktadır. İktidarımız süresince, TTK, TKİ ve Eti Maden gibi önemli kamu kuruluşları gerek üretim kapasitesi gerek teknolojik gelişim gerekse ekonomiye katkı anlamında altin dönemini yaşamıştır. İktidarımız önümüzdeki süreçlerde de bu kurumlara aynı önem ve değeri gösterecektir.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hasan basınca 1 hafta önce

satilmiyacak i̇şi̇n doğrusu 50 yilliğina ki̇raya veri̇lecek o zaman dolunca kömür bi̇tecek

Misafir Avatar
AHMET 2 hafta önce

para etmi̇yordur etse 50 kere satardnz

Misafir Avatar
Saaaattımmm 2 hafta önce

VAllahi başkan onun bunun dolmuşuna gelme ya satışın yolu yapılıp TTK elden çıkarsa.Zonguldak küçük yer işin ucunda gazipaşaya hasret kalmak ve satanlardan biride bu diye gösterilmek var.

banner228

ALAN: “HEM VEKİLİMİZ, HEM ARKADAŞIM”

Haberi Oku