TSO UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLADI

ZONGULDAK 06.11.2017, 17:42 06.11.2017, 17:43
676
TSO UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başladı. Girişimci olmak üzere Zonguldak Ticaret ve sanayi Odasına müracaat eden 30 girişimci  adayına eğitmen Ayşegül Savaş Likoğlu tarafından 4 gün 32 saat sürecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek. Programını başarıyla tamamlayan adaylar sertifika almaya hak kazanacak ve iş planları ile KOSGEB’e başvuru yapabilecekler.KOSGEB tarafından  gerekli şartları yerine getiren ve iş planları uygun görülen girişimcilere, 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi imkanı sağlanacak.

Eğitim öncesi açılış konuşması yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya  "Bölgemizde  istihdamın arttırılmasına yönelik atılacak her adımda  ve  bölgemize fayda sağlayacak her projede  yer almak en öncelikli amacımızdır. Zonguldak TSO olarak belirli aralıklarla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenliyoruz. Girişimcilik eğitimleri ile kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize yol göstermeyi ve destek olmayı amaçlıyoruz. Risk alıp üretim yapan istihdam yaratan ve bu amaç doğrultusunda yola çıkmış olan  her birey bizim için çok değerli. Kafasındaki fikirleri, hayalleri gerçeğe dönüştürmek isteyen girişimci adaylarını burada görmek çok güzel" dedi.

Girişimcilik Ekosisteminden bahseden Sarıkaya" alacağınız bu eğitimle girişimcilik ekosistemine nasıl dahil olacağınızı ve bu ekosistemde nasıl bağlantı kuracağınızı ve işinizi nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz. Girişimcilik; her zaman olduğu gibi günümüzde de  önemini korumaktadır. Toplumların ileri gitmesi, yeni teknolojilerin üretilmesi ve istihdamın artırılabilmesi toplumdaki girişimci sayısının artması ile doğru orantılıdır. Daha çok iş fikrinin girişime dönüşmesi toplumları ileri götürmektedir. Girişimcilik ekosisteminde,  bireylerin kendi işlerini kurabilmelerini sağlayacak ortamın hazırlanması önemlidir.  Burada fikir sahibi olmak yeterli gelmemektedir. Bu ekosistem içerisinde iş fikri olan bireylerin fikirlerini ticarileştirebilmeleri çok önemlidir. Biz oda olarak bundan sonra da siz girişimci adaylarının ve girişimcilerin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
27
az bulutlu