ZONGULDAK:
'TTK AYAKTA KALMALI”

TTK Genel Müdürü Burhan İnan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ı makamında ziyaret etti

“TTK AYAKTA KALMALI”

TTK Genel Müdürü Burhan İnan ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Şimşek, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Demirtaş'a Zonguldak Milletvekili seçilmesinden dolayı tebrik eden Genel Müdür İnan, 1 tonluk kömür üretiminde 14 kişinin ayrı ayrı kazanç sağladığını ve kurumun 168 yıllık madencilik birikimine ve deneyimine sahip olduğunu belirterek TTK'nın ayakta kalması gerektiğini vurguladı.


TTK Genel Müdürü Burhan İnan ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Şimşek, Zonguldak Milletvekili seçilmesinden dolayı, CHP’li Ünal Demirtaş'a makamında nezaket ziyaretinde bulundular.              

Demirtaş’ın basın danışmanlığından yapılan açıklamaya göre öncelikli olarak Demirtaş'a Zonguldak Milletvekili seçilmesinden dolayı tebrik eden Genel Müdür İnan, TTK'nın Zonguldak ve Türkiye açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu, 1 tonluk kömür üretiminde 14 kişinin ayrı ayrı kazanç sağladığını, bu kurumun 168 yıllık madencilik birikimine ve deneyimine sahip olduğunu, bu sebeple  TTK'nın bir akademi olduğunu ve TTK'dan yetişen mühendis ve madencilerin tüm Türkiye'deki madenlerde hizmet verdiğini, TTK'nın tahlisiye ekibinin tüm Türkiye’de arama kurtarma faaliyetleri yaparak birçok canı kurtardığını, dolayısıyla TTK'nın ayakta kalması gerektiğini belirterek, Demirtaş'a başarılarının devamını diledi.

Kendisine yapılan ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Demirtaş, kendisinin bir maden işçisinin maaşıyla -yani TTK sayesinde- okuyup bu günlere geldiğini, dolayısıyla TTK'ya bir vefa borcunun olduğunu, TTK'nın Zonguldak ve Türkiye için çok önemli bir kurum olduğunun altını önemle çizdiğini ve TTK'nın sorunlarının çözülerek kurumun büyüyüp güçlenmesi gerektiğini vurguladı. Demirtaş, TTK'nın 5.000 norm kadro-üretim işçisi açığının öncelikle giderilmesi gerektiğini ve Zonguldak ve Türkiye için hayati önem taşıyan bu kurumun özelleştirilmemesi gerektiğini, TTK'nın sorunlarının çözümü ve 5.000 üretim işçisinin alınması konusunda iktidara her türlü desteği  vermeye hazır olduklarını belirterek, ziyaretlerinden dolayı ve TTK'nın büyümesi ve güçlenmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı TTK Genel Müdürü Burhan İnan Bey’e ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Şimşek Bey’e teşekkürlerini sundu. Demirtaş en kısa zamanda da Genel Müdür Burhan İnan'a iade-
i ziyarette bulunacağını ifade etti.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Bakan Koca son durumu açıkladı!

Haberi Oku