ZONGULDAK:
'TTK Halkın Malıdır Satılamaz”

 KESK/ ESM Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Kumkumoğlu:

TTK Halkın Malıdır Satılamaz”

 

Zonguldak Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK)’e bağlı Şubeler bir araya gelerek, Özelleştirme Dairesi Başkanlığı’nın TTK’ya bağlı Karadon Müessesesi’nin özelleştirme kapsamına almasının üzerine, KESK Toplantı Salonu’nda basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasını yapan KESK/ESM Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Kumkımoğlu, AKP; TTK’yi özelleştirmesiyle işçinin, emekçinin alın teriyle ayakta duran kurumu acımasızca ederek, yerli ve yabancı sermayeye peşkeş edeceğini söyledi.  Karadon’da basın emekçilerine saldırı kınayan Kumkımoğlu, “ Saldırının zamanı ve zemini manidardır, bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” dedi. 

Hep Birlik De Karşı Durursak Başaramazlar

TTK Karadon Müessese Müdürlüğünün özelleştirmesi taş kömüründe dışa bağlılığını daha da attıracağını ve kamuda güvenceli ise girme ve çalışma olanağını ortadan kaldıracağını ifade eden Kumkımoğlu, “ Tüm emek ve demokrasi güçleri ile birlik de mücadele edip bu özelleştirme saldırısını durdurmalıyız. AKP’nin bu özelleştirme saldırısını, rant politikasını durdurmazsak; genelde tüm özelleştirilmelerde, yerelde ÇATEŞ’te olduğu gibi özelleştirme gerçekleşirse; daha çok kar hırsıyla iş güvenliği ve sağlığı, iş güvencesi azalacak, bilim ve teknolojinin gerekleri uygulanmayacak, Soma’da, Ermenk’te, Karadon’da, Kozlu’da olduğu gibi iş cinayetlerinin sonucunda yüzlerce maden emekçisi ve teknik elemanının ölümüne sebep olacaktır.  Özelleştirmenin Zonguldak ve TTK’ya bir yararı olmayacaktır. Zonguldak’ta oluşmuş olan 17000 yıllık maden kültürü ile birlikte de bölge ekonomisini yok edecektir. Zonguldak halkı, emek ve demokrasi güçleri ile birlikte karşı çıkarak AKP hükümetinin bu özelleştirme saldırısını püskürtmeliyiz. KESK Zonguldak Şubeler Platformu olarak; özelleştirmeye karşı yapılacak olan tüm mücadelelerin yanında olacaktır. TTK halkın malıdır satılamaz. Hep birlik de karşı durursak başaramazlar.” ifade etti. (Aycan Karadağ)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
strateji.. 3 yıl önce

Demirlere peşkeş cekecekler...zonguldak halki bunun karsisinda duracaktir..

banner236

İşte DSP’nin resmî Listesi

Haberi Oku