FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
TÜKETİCİLER YOLUNACAK KAZ DEĞİLDİR!
Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, Elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi giderlerinin vatandaşın faturasına dahil edilmesine tepki göstererek, “Bu tebliği yayınlarda hiç vicdan yok mu? Tüketiciler yolunacak kaz değildir!” dedi.

Hükümetin özel şirketlere vatandaşı soydurduğunu savunan Başkan Topaloğlu, “Hükümet, Bu pandemi döneminde,  ağır faturalardan bunalan vatandaşa yeni bir yük bindirdi. Elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi giderlerinin vatandaşın faturasına dahil edilecek. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, dağıtım şirketlerinin temsil ve ağırlama giderleri, üye oldukları derneklere ödedikleri aidatlar, verdikleri ilanların giderleri gibi birçok harcama elektrik faturalarına dahil edilecek.

Tüketiciler zaten faturalarda, kaçak kayıp bedeli, dağıtım bedeli, İletim Bedeli, Okuma Bedeli TRT payı gibi birçok haksız ödemeyi yaparken üzerine şimdi de birçok yük getirecek giderleri vatandaş ödeyecek.

ŞİRKETLERİN GİDERLERİNİ VATANDAŞ ÖDEYECEK!

Resmi Gazetede yayımlanan iki tebliğde Elektrik Dağıtım Tarifesinin Düzenlenmesi ile Perakende Satış Tarifesinin Düzenlenmesi yapıldı. Kararlarda 2021 -2025 yılları arasında elektrik dağıtım şirketleriyle elektrik tedarik şirketlerinin yaptıkları masrafların vatandaşın faturasına yansıtılacağı maddeleri eklendi.

 

Yeni açıklanan tebliğlere göre:

*Dağıtım ve tedarik şirketlerinin yıl içinde yapacağı dernek aidat giderleriyle temsil ve ağırlama giderleri ve ilan giderleri elektrik faturalarına yüklenecek.

 

*Ayrıca şirketlerin yapacağı denetim, danışmanlık ve müşavirlik giderleri, dava, mahkeme, avukatlık, icra ve arabuluculuk giderleri, noter harcamaları gibi işletme giderleri yüzde 7 artırılarak faturaya eklenecek.

 

*Son olarak elektrik dağıtım firmalarının yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları da vatandaşın omzuna bindirilecek. Böylece elektrik faturaları daha da katlanmış olacak.

Bu Tebliğin derhal iptal edilmesini talep ediyoruz” dedi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
SIÇTINIZ MİLLETİN AĞZINA 1 ay önce

YETER BU KADAR ZULÜM! EY ZALİMMMM,,,,,

banner228

Ekiplerin kar mesaisi sürüyor

Haberi Oku