ZONGULDAK:
Türkmenler için yardım çadırı kuruldu
Alaplı İmam Hatip Lisesi ve İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı işbirliğiyle zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım için yardım çadırı kuruldu.

Kampanyaya Alaplı halkı yoğun ilgi gösterdi. Kampanya kapsamında Bayırbucak’taki Türkmen kardeşlerine “yalnız değilsiniz” mesajını yolladı. Özellikle kampanyaya köylerin yoğun ilgi gösterdiği görülürken, kimi un, kimi yağ, kimi çorap, kimisi de makarna ve getirdikleri giysileri çadırdaki görevlilere teslim etti. Kimi vatandaşlar ise üzerindeki kazağı ya da montu çıkarıp Bayırbucak’taki kardeşlerine yollamak için yardım çadırına teslim ettiler.
Yardım kampanyası hakkına bilgi veren Alaplı İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Adar, ’’Cebinde parası olmayan insanlar, üzerindeki kazağı, montu çıkarıp çadıra bırakabiliyor. Biz Suriye’de ki, Kerkük’te ki, dünyanın herhangi bir yerindeki Türklere yapılacak olan zulme, zalimlere karşı, şu an belki maddi yardımlarla ama gerekirse canımızla kanımızla kardeşlerimizin yanında yer alacağız. Bu bağlamda Alaplı İmam Hatip Lisesi, İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarıyla Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere ilçe merkezinde yardım çadırını kurmuş bulunuyoruz. Buraya çocukları ile gelip, yardım paketlerini ulaştıran tüm Alaplı halkına ve duyarlı Türk insanına teşekkür ediyoruz. Topladığımız yardımlar 14 Mart tarihine kadar sürecek ve cuma günü cuma namazı sonrası TIR’lara yüklenip Bayırbucak Türkmenleri’ne ulaştırılacak. İnşallah devletimiz de bize çeşitli kolaylıkları sağlayacaktır. Kampanyaya destek vermek isteyen yardımseverlerimiz çadırımıza ya da Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesine yardımda bulunabilirler" dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Yönetmen her oyunda annesini yaşatıyor

Haberi Oku