FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
Turpcu köylerde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) partinin önemli isimlerini arka arkaya Zonguldak`ta misafir ederek, referandumda neden "hayır” denilmesi gerektiğini detaylı şekilde anlatmaya devam ediyor. Gündüz gelen misafirlerle planlanan programlara, toplantılara ve esnaf gezilerine katılan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, akşam ise köy ziyaretlerinde bulunarak, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Basın danışmanlığından verilen habere göre Bu kapsamda geride bıraktığımız gün, Kdz. Ereğli’de CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ile birlikte Ereğli’de “Hayır” çalışmasına katılan Milletvekili Şerafettin Turpcu, akşam ise Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ile birlikte, Çaycuma’nın Taşcılı, Kalafatlı, Kadıoğlu köylerini ziyaret ederek, 16 Nisan`da yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumunun içeriğini anlattı.

Turpcu`nun, burada yaptığı konuşmaların öne çıkan satırları şu şekilde:

“GETİRMEYE ÇALIŞTIKLARI BU DEĞİŞİKLİKLE `GÜÇLÜ BİR ÜLKE` OLMAZ, `GÜÇLÜ BİR TEK ADAM` OLUR”

“Bu millet oylarıyla AKP`yi tek başına iktidar yaptı, 15 yıldır tek başına iktidardalar. Şimdi 'tek başına iktidar yetmedi, bana tek adamlığı verin' diyorlar.  Orada durun demek zorundayız. Halka hizmet edeceklerine sürekli halktan istekte bulunuyorlar. Burada `hayır` demezsek, bu isteklerin sonu asla gelmeyecektir. Sınırsız yetkili tek adamın olduğu yerde `güçlü bir ülke` olmaz, `güçlü bir tek adam` olur ve onun ağzından her çıkana uyan kulları olur.

Mustafa Kemal Atatürk, neden büyük bir lider? Egemenliği tek kişiden alıp, halka verdiği için. Bugün egemenliği halktan alıp tekrar tek kişiye vermek için, tek adama sınırsız yetkiler vermek için uğraşılıyor.

Evet çıkması halinde, ülkenin yeni gündemi şimdiden belli.  `Eyalet sistemi`. Getirilen bu değişiklik Başkan olacak kişiye, Eyalet kurma yetkisi veriyor. Sınırlarımızda yaşanan gelişmelere baktığımızda bunun ne kadar tehlikeli olduğunu hepimiz açıkça görüyoruz.”

“AKP’NİN İKTİDARA GELDİĞİ DÖNEMDE TERÖR SIFIRDI”

“Terör bitecek diye oy istiyorlar. AKP’nin iktidara geldiği dönemde terör zaten sıfıra indirilmişti. Peki sonra ne oldu? İhmaller yüzünden terör yeniden palazlanmaya başladı. Bununla kalmadı, terörle mücadele edeceklerine, çözüm süreci diye bir şey icat ettiler ve teröristlerle pazarlığa oturdular. Peki bu pazarlık sonunda ne oldu? Teröristler bu süreçte, Güneydoğuyu cephaneliğe çevirirken AKP Valilere göz yumun emri verdi. Sonra ne oldu? Bunların yaptığı hataları kahraman güvenlik kuvvetlerimiz şehitler vererek temizledi. 15 yıl boyunca ellerinde her türlü imkan olmasına rağmenterörü bitirememiş, aksine palazlanmasına ve şehirlere yayılmasına sebep olmuş olanlar, kendi dönemlerinde palazlanan terörü bitirmeyi referandum malzemesi olarak kullanıyorlar.

Bir başka konu `Güçlü Türkiye` diyerek insanları kandırmaya çalışan bir AKP var. Nasıl olacak diye soranlara, `koalisyon olmayacak, kavga olmayacak` diye cevap veriyorlar. 15 senedir tek başına iktidarsınız zaten, hangi koalisyonu yaşadınız? Ülkede şuan Sayın Erdoğan ile Sayın Yıldırım’ın koalisyonu mu var? 15 yılda hangi çift başlılık problemiyle karşı karşıya kaldınız?Anayasa Değişikliğinin içeriği anlatamayınca, içi boş kavramlara sığındılar.”

“BU BİR TEK ADAM ANAYASASIDIR”

“Bu ülke AKP`nin deneme tahtası değil. Dünyada benzeri olmayan,  hiç bir ülkenin tecrübe etmediği bir sistemi ülkemize getirmeye çalışıyorlar. Bu bir tek adam anayasasıdır.

Başbakanlık makamını feshetmek için üstün bir gayret sarf eden bir Başbakan olarak tarihe geçen Sayın Binali Yıldırım `iki kaptan gemiyi batırır, tek kaptan lazım` diyor. Gemi batıyorsa bu, kaptan sayısıyla değil, kaptanların yetersizliği veya görev, sorumluluklarına uymamasıyla ilgilidir. Yine de kendilerine uçaklarda, otobüslerde, gemilerde hiçbir zaman tek kaptan olmadığını hatırlatalım, bunların hepsinde en az iki kaptan vardır. 16 Nisan`da ülke geri dönüşü olmayan bir yola girsin mi girmesin mi? bu soruyu oylayacağız. Ülkenin uzun yıllar sürecek belirsizlik dönemine girmemesi için, çocuklarınızın, kendinizin ve ülkenin geleceği için Hayır`da buluşalım.” 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak tek vücut

Haberi Oku