ZONGULDAK:
TUTULMAZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Çaycuma’da düzenlenen toplantıda köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Tutulmaz özellikle vatandaşlara hizmet noktasında muhtarların eşit, adil ve tarafsız davranmalarını istedi.

Muhtarlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Vali Tutulmaz: “Bu tür toplantılarda sorunları ilk ağızdan duyuyor, çözümler üretmeye çalışıyoruz’’ dedi.

Muhtarların tarihten gelen ağırlığı, görev ve sorumlulukları olduğunu belirterek muhtarlık müessesesinin önemini vurgulayan Tutulmaz, muhtarlara söz vererek gelen öneri, ihtiyaç ve talepleri dinledi.

Vali Tutulmaz, muhtarlarımızdan köy ve mahallelerinde kamu yatırımlarını takip etmelerini, COVİD-19’la mücadele tedbirlerinin takipçisi olmalarını, uyuşturucu ve Kadına Şiddete karşı mücadelede dikkatli ve hassas davranmalarını, özellikle köylerde imar mevzuatına aykırı kaçak, izinsiz yapılaşmalara müsaade etmemelerini, yetkili mercilere bildirmelerini, çevre temizliğine özen göstermelerini istedi.

Tutulmaz özellikle vatandaşlara hizmet noktasında muhtarların eşit, adil ve tarafsız davranmalarını ve diğer beklentilerini ifade etti.

Çaycuma ilçemizin önemine de dikkat çeken Vali Tutulmaz, Çaycuma’nın önümüzdeki yüzyılın önemli yerleşim, ticaret ve sanayi merkezlerinden birisi olacağını, Filyos Limanı, Filyos Endüstri Bölgesi, Serbest Bölge ve OSB’ler ile birlikte İlçenin çehresinin tamamen değişeceğinin altını çizdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

VİRÜS AKP’YE SÖKMÜYOR

Haberi Oku