ZONGULDAK:
Uçar, Ali Bektaş'a şu sözlerle sahip çıktı:  'Almışsa Almıştır”
Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş'ın 20 gün arayla ablasının iki çocuğunu Kozlu Belediyesi'ne alması, haberi kamuoyunda geniş yankı bulmuştu.
Konuyla ilgili Elmas TV’ye konuşan AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Ali Bektaş’ın akrabalarını işe alması kadar normal bir şey olmadığını belirterek, “Almışsa almıştır. Tabiki alacak. Ne var bunda“ dedi. 

Hamdi Uçar’ın parmak ısırtan açıklaması şöyle: “Yerel yöneticiler seçim dönemlerinde kendi çevrelerinde nitelikli kişiler varsa alacak tabi. Biz ona birşey diyemeyiz. Şimdi bunu eşleştirenler o makamlara o koltuklara gelseler çevrelerinde eyer ihtiyacı olan insanlar varsa onlar onu değerlendireceklerdir. Sen bu adamı niye aldın alamazsın diye böyle bir yaklaşım ile eleştirmek çok doğru değil. Ali Bektaş belediye başkanıdır. Yada Ömer Selim Alan belediye başkanıdır. Kendi çevresinde bildiği tanıdığı seçim döneminde beraber yürüdüğü yada akrabalık ilişkisi olduğu insanlar. Bu insanlarda ekmek yiyecek. Siz bu adamı belediyeye işe almayın kamu kurumuna işe almayın nereye işe girecek bu insanlar. Bir yerden ekmek yiyecekler. Bu yakını olmuştur olabilir. Ama başka birisini de işe alınması için biz elimizden geldiğince mücadele ediyoruz. Malum süreç belli. Şimdi bunun malzeme yapılması gündemde tutulması çok etik ve doğru birşey değildir. Almışsa almıştır. Belediye başkanı hırsızlık yapmamıştır, yolsuzluk yapmamıştır. Bunu neye göre eleştireceksiniz. Bu çok doğru bir yaklaşım değildir. Ereğli ve Devrek belediye başkanı geldi geleli 4 senedir çalışan  insanları iş akitlerini fes etti. Bunları konuşmuyor bu insanlar. İşe almış niye almış. Bir insan ekmek yesin. Varsa tabi bir boşluk.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Bakkal 2 hafta önce

Yazıklar olsun Ali Bektaş Kozluyu emdi resmen Allahından bulsun benim vergimle maaş alan bir zat haram olsun Ali Bektaş sana haram m Ama seni orada tutanlara ne demeli

Misafir Avatar
Mustafa Eleman 3 hafta önce

Şaka gibi. Memleketi yöneten şahıslara bak hele.
Liyakat kelimesinin anlamı yok

Nereye nasıl geldikleri belli oluyor, az daha sallasak belediye başkanı haricindeki akepeli vekilleri onlardan da benzer durumlar çıkar mi ? Acaba kardeş, akraba nerelerde ise girmiş, bir bakılsa mi ?

Misafir Avatar
h.b 3 hafta önce

delidir ne yapsa yeridir der gibi !

Misafir Avatar
Turgut Güven 3 hafta önce

aslında hamdi uçar "ali bektaş akrabalarını işe aldı" iddiasını doğrulamış..

Misafir Avatar
Yazik! Çok yazık!Birisi çıkıp şaka desin ne olur! 3 hafta önce

Sayın Vekil ve Belediye Başkanı kendi dukkanlariniza istediğiniz kadar akrabalarinizi alabilirsiniz.Belediye sizin babanızın dükkanı değil.Açarsin ilan,yarışma sınavı yaparsın kazanan girer.Bu kadar basit.Yazik ya bu adama Vekil maaşı veriyoruz...

Misafir Avatar
Son alemci 3 hafta önce

Yuh bu anlayışa

Misafir Avatar
ali 3 hafta önce

bozacının şahidi şıracı.kendi çok dürüsttür zaten.neremle gülsem acaba......))))

banner228

Üretim Başladı

Haberi Oku