ZONGULDAK:
Uçar'a, CHP İlçe Başkanı  Ebru Uzun'dan jet yanıt  'Pantolon paçası kadar…”

CHP’nin 1 Mayıs’la ilgili yaptığı açıklamaları televizyon kanalında eleştiren AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’a, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’dan cevap gecikmedi.

Uçar’a sosyal medya üzerinden cevap veren Uzun, “Eski meslektaşlarının diktiği bir pantolon paçası kadar faydası olmuş mu memlekete?” diyerek tepkisini sert bir şekilde ortaya koydu.

İşte Uzun’un o paylaşımı;

“AKP Zonguldak Milletvekili Sayın Hamdi Uçar az önce çıktığı canlı yayında, benim Belediye Başkanına yaptığım çağrıya tepki vermiş. “İşçinin alın terini, emeğini kimse politize etmesin. Ama gerçek anlamda 1 Mayıs işçi bayramı olarak kutlanır. Ama bunu sulandırmasınlar, bulandırmasınlar. Politize etmesinler.” demiş.

 

Ayrıca ''CHP ne anlar işçiden, emekçiden siz kim işçinin halinden anlamak kim ''benzeri sözler sarf etmiş,

 

Emeğin Başkentinin milletvekiline bende sorarım o zaman;

Ne yapmış maden işçisi için şimdiye kadar? Mecliste kaç kere Zonguldak maden işçisinden ve şehrimizin sorunlarından bahsetmiş. Hangi yaralı parmağa merhem olmuş?

Kız Meslek Lisesini yıktırmaya çalışmanın dışında hangi faaliyeti biliniyor?

Otoparksız hastane projesine desteği dışında bilinen ne gibi bir yararı oldu bu şehre?

Ne anlatıyor çıkıp sokağa? Vatandaşın hangi derdine çare olmuş?

Hadi her şey bir yana terzi esnafı için tek bir sözü var mı? Şehrimizde az sayıda kalan bu meslek gurubunun sıkıntıları için tek kelam etmiş mi? Eski meslektaşlarının diktiği bir pantolon paçası kadar faydası olmuş mu memlekete?

Eğer Zonguldak için Zonguldak emekçisi için yaptığı tek bir hizmet varsa çıksın açıklasın.

1 Mayıs hakkında ne biliyor orası da şüpheli!!

1 Mayıs Marşı eğer işçinin bayramında okunmayacaksa ne zaman okunmalı acaba? Bu memlekette ömrünü madenlerde tüketen, genç yaşında ciğerlerini feda eden maden işçisinin bayramını  politik sorun olarak görüyor demek ki !

 

Hiç mi sorumluluk hissetmiyorsunuz sayesinde meclise gittiğiniz emekçiye karşı? Bedeni göçük altında ezilen, grizularda yanan bir halk için vicdanınız, merhametiniz  bugün dile gelmiyorsa ne zaman gelecek???

Gencecik yaşında kardeşlerimiz yandığında ''güzel öldüler'' diyen bir zihniyetin elbette tavrı bu olacaktır… Senede bir gün beş dakikalık marşı çok görecektir..

 

Corona virüsü bile gelip önce maden emekçisini, bu kentin insanlarını vurmuştur. Yaralı, kömür tozu yüklü ciğerler taşıyamamıştır bu hastalığı... Zonguldak'ın bugün yaşadığı dram bile titretmemiş bunların yüreğini .....”

Halkın Sesi

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Recep Batmaz 5 ay önce

Sayın Ebru Uzun Başkanım Ağzına Yüreğine Sağlık Söylediklerine Aynen Katılıyorum Başkanım Selamlar Sağlıklı Günler Diliyorum

Misafir Avatar
İlker 5 ay önce

1 Mayısı AKP resmi bayram ilan etti. CHP liler be yaptı kelinde kadeh altında bikini mayo ile bu millete poz verdiler. Baba 1 tane yaptığı iyi bir proje gönderin o zaman bende oy vereceğim ama ne yazık ki yok.

-Beğenmedim(1)
Misafir Avatar
Ömer 5 ay önce

Ebru hanım tebrikler en azından meydanın boş olmadığını konuşmalarına dikkat etmesi gerktiğini öğrenmişti sayın uçan..????????

Misafir Avatar
İŞÇİ 5 ay önce

HAMDİNİN Bİ DE BAHÇELİ EVLER VE ALAPLI OKULLARI İHALESİ TOKİ DEN YAPILACAK DİYE Bİ HAVA ATMASI VARDI SANKİ O İŞLERİ VALİLİK İHALE YAPAMAZMIYDI TABİ ZONGULDAKLI İŞÇİLER ÇALIŞMASIN PARA DIŞARI ÇIKSIN KENTE Bİ EKONOMİK GİRDİSİ OLMASIN HAMDİ DE HAVA ATSIN YAPTIRIYORUM DİYE ZONGULDAKTAKİ İNŞAAT İŞÇİLERİ DIŞARI ÇALIŞMAYA GİTSİN

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Hikmet dinçman 5 ay önce

Bana bu adamın bir gün olupta zonguldak tan vekil olacağını söylese,g....gülerdim..

Misafir Avatar
zonguldaklı 5 ay önce

işte okumuş insan ile paçacı arasındaki fark ortada,
biri bilgisi ile konuşur,
diğeri ne ile konuştuğu belli lmaz vekil bile olsa.

Misafir Avatar
BIRGUL TATAR 5 ay önce

Ağzınıza sağlık Ebru hanım.Ne de güzel söylediniz.. birde şunu söyleseydiniz 5 yıldır birkereHavalani yaptirdilar niye ucamamamis birkereuçuşunda görelim bakayım..

Misafir Avatar
Yazıcı 5 ay önce

güzel cevap olmuş

Misafir Avatar
Dermis 5 ay önce

Hamdi uçar ancak para ile iş vaad eder. Kimseye faydasi olmaz. Dilerim bir daha o meclisi göremez

Misafir Avatar
Cafer 5 ay önce

Son ütücüyü üzmeyin. Kendini devlet adamı sanıyor.

banner228

Kızılay’dan vatandaşlara çağrı

Haberi Oku