ZONGULDAK:
ULUPINAR; '19 MAYIS İLK ADIMDIR”
 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan ULUPINAR 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili basın danışmanlığından yayınladığı kutlama mesajında;
19 Mayıs atalarımızın kanıyla canıyla savunduğu, düşmana geçit vermeyerek vatan toprağından püskürtüp Kurtuluş Savaşını kazanmasını sağlayan ilk adımdır.
19 Mayıs çarenin ancak millette bulunduğunu anlamanın ve aramanın ifadesidir.
97 yıl önce bugün yoksulluk ve sefalet içindeki milletimiz bağımsızlığı için, başta gençlerimiz olmak üzere şehadet mertebesine erişmek, düşmanı bozguna uğratmak için cepheye koşmuş, bugünkü nesillere bu aziz vatanı hediye etmişlerdir.
Bizlere hediye ettikleri bu vatanın kurulmasında temel taşların başında yer alan, geleceğimizin teminatı gençlerimize de bugün gençlik ve spor bayramı olarak armağan edilmiştir.
Bugünkü Türkiye olarak bize düşen görev ise, Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesini dinine, diline, kültürüne bağlı, düşünceli gençler yetiştirerek, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine eriştirmektir.
Dostluk, barış, sevgi ve kardeşlik duygusunun pekişmesini sağlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının tüm gençlerimize hayırlı olması dileğiyle, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Lavuarın yaşlı kurtları buluştu

Haberi Oku