ZONGULDAK:
ULUPINAR: ÇAYCUMA ve GÖKÇEBEY'E DSİ' NİN 2016 YATIRIMLARI…

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar Devlet Su İşlerinin 2016 yılı yatırım programında yer alan devam eden ve ihalesi yapılacak işlerin muhtevası hakkında bilgi verdi.

“Büyük su işleri kapsamında toplam keşfi 5 milyon TL olan Filyos çayında Sağ sahilde 1324 m, Sol sahilde 623 m taş tahkimatlı sedde ve Filyos çayına mansaplanan Abdalpaşa deresinde 433 m ağırlık duvarı ile Filyos çayında ve Abdalpaşa deresinde zemin iyileştirme çalışmaları yapılan Filyos Çayı Taşkın Koruma 4. Kısım işi tamamlanma aşamasındadır.

120 milyon TL keşif bedelli Filyos çayında Menbada Bakacakkadı köprüsü ile Mansapta Çaycuma köprüsü arasında çift taraflı 10 km güzergahta taş tahkimatlı sedde ile taşkın koruma tesisi yapılacak olan Filyos Çayı Taşkın Koruma 5. Kısım ihale çıkarak ihale Aralık ayının sonuna doğru olacaktır.  

Küçük su işleri kapsamında ise 3 milyon 400 bin TL keşif bedelli 3005 m taban kaplamalı beton duvar, korkuluk, 5 adet menfez, 6 adet brit yapılan Çaycuma Çay Mahallesi Temizlik (Cevizlik) Deresi 2.Kısım işi tamamlanmıştır. 4 milyon 300 bin TL keşif bedelli dörtte bir yapım işi gerçekleşen Çaycuma Perşembe Deresine de 3280 m temel beton kargir duvar ve korkuluk, 1 adet köprü imalatı yapılacaktır. Ayrıca 5 milyon TL keşif bedelli ihale süreci devam eden Çaycuma Nebioğlu Beldesi 1,2,3,4,5 Nolu Kuru Derelere taşkın koruma tesisi yapılacaktır.

Çaycuma, Gökçebey, Devrek ilçe merkezleri, 4 Belde (Karapınar, Filyos Çaydeğirmeni, Bakacakkadı, Saltukova) 63 adet köyün içmesuyu ihtiyacı karşılanmasının planlama çalışmaları için 1 milyon 500 bin TL keşif bedelli planlama raporu mühendislik hizmet çalışmaları devam etmektedir.

Bununla birlikte işin yarısı tamamlanan 500 bin TL keşif bedelli 860 m kargir duvar korkuluğun yapıldığı Bakacakkadı 1 nolu derenin inşaat işleri devam etmekte olup, 7 milyon 500 bin TL keşif bedelli çift taraflı 1200 m güzergahta taşkın koruma duvarı, 200 m çift taraflı taş tahkimatlı sedde ve 9 taban kuşağı yapılacak olan Gökçebey Örmeci Köyü Örmeci Deresi inşaat işi için 28 Kasım2016 tarihinde ihaleye çıkılacaktır. 2 milyon 619 bin 22 TL’ lik Gökçebey Agustu Deresi ikmal işinde ise sona yaklaşılmakla beraber işin sonunda 1188 m beton ağırlık duvarı, taban kaplaması, korkuluk, 570 m istifli tahkimat kanal ve 1 adet menfez hizmete girecektir.” 

Ulupınar, yapılan ve yapılacak hizmetlerden gurur duyduklarını, her geçen günde AK Partinin ve iktidarının milletimize yeni yeni yatırımları kazandırdığını belirtti. Yapılan her türlü işin sonuna kadar takipçisi olduklarını Hak’ ka ve halka hizmet için yola çıktıklarını, önce 2023’ de sonrasında 2053’ de Türkiye’ yi muasır medeniyet seviyesine çıkararak, gelecek nesillere müreffeh bir Türkiye emanet etmek istediklerini, bunun gerçekleşmesindeki gücü de beraber omuz omuza hareket ettikleri milletten aldıklarını söyledi. Onların patronu değil çalışanı olduklarını vurgulayarak, DSİ vasıtasıyla yapılan yatırımların Çaycuma’ ya, Gökçebey’ e, Zonguldak’a ve ülkemize hayırlar getirmesi dileyerek, bu hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçen DSİ’ye ve hükümete teşekkür edip hemşerilerine saygılarını sundu.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Ayan, Vekillik İçin Başvurdu

Haberi Oku