ZONGULDAK:
ULUPINAR, ÇEVRE MÜSTEŞARI İLE GÖRÜŞTÜ
 ULUPINAR, ÇEVRE MÜSTEŞARI İLE GÖRÜŞTÜ

 Görüşmeye yöre belediye başkanları da katıldı

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, sekiz ay önce Devrek ilçesinde meydana gelen heyelan afeti ve Belediye Başkanlarının talepleri ile ilgili, Belediye Başkanlarını ve heyelan zede vatandaşları Çevre ve şehircilik Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ile görüştürdü.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Kozlu Belediye Başkanı Ertan şahin, AK parti Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti Kilimli ilçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu, Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, Elvanpazarcık Belediye başkanı Hüseyin Uzun, AK Parti Devrek İlçe Başkanı Serdar Kelebek ve heyelandan zarar gören vatandaşları temsilen Rahmi Sarıoğlu ve Soner Susam’ı Çevre ve şehircilik Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ile görüştürdü. Görüşmeye Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Gökhan Kanal’da katıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “ Bilindiği üzere Devrek ilçemizde meydana gelen heyelandan dolayı 180 ev Karşıyaka mahallemizde boşaltıldı. Tek sevincimiz can kaybının olmamasıydı. Heyelandan sonra birtakım çalışmalarımız oldu. Heyelanzedelere kira yardımı yapıldı.  Evlerinin yapılması için yer tespitleri yapıyoruz. Vatandaşlarımızın zararının karşılanması ve bu çalışmaların hangi aşamada olduğu konusunda Çevre ve Şehircilik Müsteşarımız ile görüştük.

    Belediye Başkanlarımızın Çöp arabası, arozöz, vidanjör, Yol kaplama malzemesi ve çöp konteynırı talepleri bulunmaktadır.  Kozlu Belediyemizin imar Planları  ve kentsel dönüşüm projeleri ve hibe araç alma talebi,Kilimli ve Kozlu İlçelerimizde Tapu Kadastro İlçe Müdürlükleri binası yapılması,Beycuma Belediyemizin vidanjör talebi, Gelik Belediyemizin çöp konteynırı. Kanalizasyon ve alt yapı projeleri veElvanpazarcık Belediyemizin beldede park yapılması talebini müsteşarımıza ilettik. Müsteşarımızdan bu taleplerin karşılanması noktasında destek istedik.   Sayın Müsteşarımız bütün konuları titizlikle inceledi ve destek olacağı sözünü verdi. Kendisine başkanlarım ve heyelan zede vatandaşlarımızın adına teşekkür ederim” .dedi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Vali Bektaş, mini lavuar tesisini inceledi

Haberi Oku