ZONGULDAK:
Ulupınar  tünelleri inceledi

 Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Kilimli Sahil Yolu ve yapımı devam eden  Mithatpaşa ve Kilimli tünel çalışmalarını yerinde inceledi...

Şirket Yetkililerinden proje üzerinde bilgi alan Ulupınar, daha sonra tünellere giderek çalışanlardan bilgi aldı. 

Çalışmalar hakkında detaylı incelemelerde bulunan Ulupınar basın danışmanlığı kanalıyla yaptığı açıklamada;


“Zonguldak’ ımızıncoğrafyası zor, iklim şartları ve koşulları zor, ona rağmen çok zor şartlarda çalışmalar yapıyorlar öncelikle firmalara ve çalışanlara teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. 

Bütün vatandaşlarımızın Bayram'ını tebrik ediyorum. Dün için, Kilimli teşkilatımızda danışma meclisi toplantısı yaptık. Bu geziyi dün gerçekleştirecektik,fakat Devrek heyelanzedelerin iftarına katılmak üzere ayrıldım buradan. Bugün tekrar geldim. Akşam da, Alaplı’ da muhtarlarımız ile iftar yapacağız. 

Şuan itibari ile ulaştırma bakanlığımızın burası için yaptığı yatırım eski para ile 2 katrilyondur. Bundan sonra ulaştırma bakanlığımız yaklaşık  2 katrilyon daha yatırım yapacak. Zonguldak’ ta ulaştırma bakanlığımızın yatırımları çok fazla. İnşallah bu projeler yakın zamanda bitmiş olacak. 


Dorukan-Devrek arası asfaltlandı. 


Şimdi  Devrek-Zonguldak arası asfaltlanacak. 

 

Bakacakkadı-Çaycuma asfaltlanacak. 

 
Kilimli sahil yolu bitecek. 

Mithatpaşada kömür nedeniyle biraz problemler var.  Orda da sondaj ve proje yapılıyor. Aynı maden kazar gibi  hassas çalışma yapılıyor. Bir tünel bitmiş ve betonlanma yapılıyor ve diğer tünelde ışık görünmüş. Ve aynı şekilde Sapça tünelimiz bitti. Değirmenağzı tünelimiz ve viyadüklerimiz yapılıyor. Kandilli ile Belen sanayi sitesine kadar olan yol çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda içinde köprülü kavşakta var. Bu tarafta Gökgöl tünellerimiz bitti. Orda bağlantı çalışmalarımız devam ediyor.  Bu para ile Konya'yı başından sonuna otoban yaparsınız ve kalıcı olur ama Zonguldak'ımızda heyelanda var maalesef. Devrek - Ereğli arasında yaşadığımız heyelan hadisesini biliyorsunuz. Orda da heyelan ile mücadelecimiz devam ediyor. O yolda inşallah 2018 yılında bitecek. Zonguldak'ımızın önümüzdeki  2 yıl içinde yol sorunu kalmaz, vatandaşlarımıza hayırlı olsun.  Burası çok zor bir coğrafya gördüğünüz gibi.  Sadece bunlar ile yetinmeyeceğiz, Bayram'dan sonra inşallah Filyos’ un temellerini atacağız. 50 yıldır hatta 100 yıldır konuşulan Filyos’ un Temel'lerini attığımız,bu yollarıda bitirdiğimiz zaman, Zonguldak inşallah göç alan bir şehir olacak. Havaalanımızda yurt içi seferleri artarak başlayacak. Havaalanımız üzerinden aktarmalı Trabzon, Ankara, Antalya ihtiyaç olursa İzmir çeşitli illere uçuş gerçekleşecek. Stadyumu yapıyoruz. 200 iş günü içinde Sayın bakanımız tamamlayacağını söyledi.” Dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Bu Haber İçimizi Isıttı
Soğuk kış günlerinde Zonguldak şehir merkezinde bir çok mağaza ve işyeri sokak hayvanlarına kapılarını...

Haberi Oku