ÜREME SAĞLIĞI EĞİTİMİNE KATILAN SAĞLIKÇILARA TÖRENLE SERTİFİKALARI VERİLDİ

ZONGULDAK 16.10.2017, 13:48 16.10.2017, 13:49
844
ÜREME SAĞLIĞI EĞİTİMİNE KATILAN SAĞLIKÇILARA TÖRENLE SERTİFİKALARI VERİLDİ

 

         Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Şubesi  Koordinatörlüğünde “ Üreme Sağlıgı Modüler Eğitimine “ katılan il genelinde görev yapan 18 Aile Hekimi ve sağlık personelinin eğitimleri tamamlanarak düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

       Emirgan otelde 15 gün süren eğitimlerde Üreme Sağlığı Merkezinde görevli eğitimcilerden  Dr.Esra Canan Kara, Dr. Nalan Güven Aktunç, Ebe Figen Aydoğan, Sevgi Günay ,Aynur Açıkgöz  tarafından beş modül eğitimden oluşan Üreme Sağlığı Hizmetiçi eğitimi verildi. Ayrıca il genelinde görev yapan 39 Aile hekimi ve çalışanına Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Şubesinde görevli  Proğram  Sorumlusu Ebe Sevil Çelik tarafından anne sütü ve  emzirme danışmanlığı eğitimi verildi.

      Program sonrasında düzenlenen sertifika töreninde bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin şöyle dedi. “  Anne ölümlerini önlemek ve anne sağlığını korumak, bebeklerin sağlıkla doğmalarını ve yaşamalarını sağlamak, istenmeyen gebelikleri önlemek amacıyla düzenlenen Üreme Sağlığı eğitimleri kapsamında Üreme sağlığına giriş modül eğitimi, aile planlaması ve danışmanlığı modül eğitimi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar modül eğitimi, gençliğe yönelik üreme sağlığı hizmetleri modül eğitimi, güvenli annelik modül eğitimi olarak düzenlemiş olduğumuz eğitimde beş modül yer almaktadır. Bu konuda sağlanan olumlu gelişmelerin üreme sağlığı eğitimleri ile daha da iyileştirilmesi amaçlanmaktadır . Bu nedenle eğitime katılan tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum “ dedi.  Daha sonra eğitime katılan sağlıkçılara düzenlenen törenle sertifikalarını İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin ve Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Emin Palancı tarafından sertifikaları verildi. Ardından eğitimin sona ermesi nedeniyle veda pastası kesilerek program sona erdi. 

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu