ZONGULDAK:
UTANMASI DA YOK!
AKP MİLLETVEKİLİ HAMDİ UÇAR’A YAPTIĞI KİRA İNDİRİMİNİ SAVUNDU 

UTANMASI DA YOK!

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, bugün Özsüt’te düzenlenen basın toplantısında Milletvekili Hamdi Uçar’ın sahibi olduğu Özsüt’e yaptığı kira indirimini savundu. 

Bir çok işletmenin kira bedelini yükseltirken, sadece Milletvekili Hamdi Uçar’ın kira bedelinde yaklaşık % 65 lik bir indirim yapan Başkan Bektaş, konuyu savcılığa suç duyurusunda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen’e getirerek eleştirileri savuşturmaya çalıştı.

Bektaş, suç duyurusunun ve kamuoyundan gelen tepkiler sonrası süresi dolmamasına rağmen 10 yıllığına üstelik indirim ile yaptığı kıyak kira ihalesini iptal etmek zorunda kalmıştı.

İşte Ali Bektaş’ın o savunması;

Bir tek komşusu olmayan, Otelde kalan bir il başkanı savcılığa suç duyurusunda bulundu. 600 bin nüfusta bir kişiyi tanımıyorsun gelmişsin suç duyurusunda bulunmuşsun. Bana sorsanız haber odur. 6 sene burada Valilik yapmış bir adam yıllarca otelde kalıyor. Haber budur, sen kimsin, nesin bir tane komşun yok burda. Onu kimse haber yapmıyor, adam haberle ilgili suç duyurusunda bulunuyor bu haber oluyor.  Bu bulunduğumuz yerle ilgili (Özsüt) bakın arkadaşlar bu genelgeler hepsi kurumların, belediyelerin ekonomisi azalmış şeylere indirim yapılmasıyla ilgili. Devlet diyorki, bunlara indirim yapın. Hayatında kimseye bir ekmek vermeyen adam tutuyor eleştiri yapıyor.

Suç duyurusunda bulunuyor haber yapılıyor. Evet bu bulunduğumuz yerle ilgili (Özsüt) kira gelirleri ile ilgili kurumların pandemide ekonomide zarara uğrayanlara devlet diyor ki bunları ayakta tutun. Hayatında kimseye bir ekmek vermeyen bir adam tutuyor eleştiri yapıyor. Burada kaç kişi çalışıyor? 22 kişi. Varsayalım ki Ben buranın kirasını 3 kat çıkarttım adam da dedi ki ben bu 22 kişiden 5 kişiyi işten çıkarttım. Düşünün veya bir kurum kapandı. Zonguldak’a kurumsal firmaların gelmesi için uğraşmıyor muyuz? Hatta bütün şehirler destek veriyorlar gelsinler diye. Biz de az bir şey yapan insanların arkasından çekmeye çalışıyoruz. Yoksa burada düşürülecek olan kira 2 bin -3 bin lira, 2 tane işçi çıkarırsın 6 Bin lira eder. 3 Bin lirayı kurtarmış olursun. Aman çok büyük bir haber. O haberde bir eksiklik vardı, aslında bir uyarı gibi aldık. Biz pandemi sürecinin muammen bedel tespit komisyonu, pandemi sürecini dikkate alarak bunu tespit etmişti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hasan 3 hafta önce

ali bektaş sen nekadar yüzsüz utanmaz bir insansın.yalan makinasına bağlasalar makina anında patlar

Misafir Avatar
Murat uzun 3 hafta önce

Zavalısın başkan acınacak hale düşürtün kendini

Misafir Avatar
Kemal 3 hafta önce

Sadece Bektaş suçlu değildir Hamdi Uçar da suçludur gerçi Hamdi ve özsutun diğer ortagida haram yemeye aliskinlar birebir ben yaşadım bundan 6 sene önce bir firmaya temizlik yaptırmak için çağırdılar Özsüt temizlendi ve firmanın parasını odemediler bunlar emekçinin hakkına tecavüz eden insanlar bunlardan daha ne beklersin

Misafir Avatar
Rasim 3 hafta önce

Sen bari konuşma hangi garibanın buğüne kadar işini gördün dolaşmadığın parti kalmadı memlekete faydalı siyaset ürette görelim

Misafir Avatar
Erol 3 hafta önce

Biz bizi bilirik ali abim vekil dayima kiyak yapmak senin gorevin indir kirayi hatta tapuyu ver bedelsiz kozlu senin le vekilimize kiyak sunnetir elhem durullah masAllah hhhh

Misafir Avatar
HAK 3 hafta önce

Kıyakçılığın sonu ayakçılık olmasın..
Yavuz Erkmen demekki düzgün adam. Bulunduğu şehri, ülkeyi düşünüyor insanların menfaatlerine değil ülkesine hizmet için siyaset yapıyor. Böylesi siyaset Kıyakçıların anlayacağı türden değil. Herkes menfaatleri dahilinde vatan sever. İşine geliyorsa kaçak yapıda yapar, komşusunun arazisinde işgal eder. Komşuculuk oynamaya devam edin. Sonra?

Misafir Avatar
Âli Diyarbakir'dan 3 hafta önce

Eşşeğe gerdan kır demişler,dönmüş osurmuş.

Misafir Avatar
Bahri Mangalteoe 3 hafta önce

Pandemi dolayısı ile mademki esnafa yardım genelgesi varmış bu işsizlikte Kozlu belediyesine ait olan işlerimi imar tadilatı yapacağım alakasız bir şekilde yol genişletme yapacak diye hiç bir açıklama yapmadan hiç bir yer göstermeden bir ay içinde boşaltma yazısı gönderip şuanda yıktığı yer çarşı merkezde harabe gibi duruyor sırf egosunu tatmin için yalakalık yapmadığım için siyasi tercihim farklı olduğu için CHP meclis üyesi olduğum için fakat meclise girseydim şu an meclisteki iki CHPli meclis üyesi sana ne kadar biat etsede yinede ona boyun etmeyeceğim Rabbim ne eylerse güzel eyler bir gün her şey in hesabı adalet karşısında verilir kim kimin ekmeğiyle oynuyorsa Rabbim kahrı perişan etsin

banner228

Halk Otobüsü ihalesi yapıldı... KAPALI KAPILAR...

Haberi Oku