ZONGULDAK:
Uzun tırnağın cezası 219 lira


Kent merkezinde yapılan denetimlerde 7 iş yerine ceza kesildi
 Zonguldak’ta zabıta ekipleri yılbaşı öncesi hijyen avına çıktı. Kent merkezindeki pastanelerde ve simit fırınlarında denetim yapan ekipler, çalışanların tırnaklarını da kontrol etti. Ekipler, kurallara uymayan 7 iş yeri sahibine para cezası kesti. 
Zonguldak’ta yılbaşına 2 gün kala denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, İş yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarına ilişkin yönetmelik uyarınca umuma açık eğlence ve istirahat işletmelerini denetime tabi tuttu. Kentte pastane ve fırın gibi iş yerlerinin hijyen koşullarına uygunluğu, satılan gıdaların ve kullanılan malzemelerin sağlık yönünden uygunluğunun kontrol edildiği denetimler iki gün boyunca devam etti. Ekipler denetimlerde işletmelerin iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını da kontrol etti.

Zabıtadan tırnak kontrolü
Öte yandan iş yerlerini denetleyen zabıta ekipleri tırnak temizliğine de ağırlık veriliyor. Özellikle hamur işi ile ilgilenen esnafların beden temizliklerine özen gösterilmesi konusunda incelemelerde bulunan zabıtalar, hamur açma ustalarına da tırnak hijyeni konusunda uyarıda bulundu.
İki gün boyunca yapılan hijyen denetimlerinde ise 7 iş yerine 219’ar lira idari para cezası uygulandı. Yetkililer, yılbaşı uygulamalarının artarak devam edeceğini kaydetti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kemal beziroğlu 1 yıl önce

Chp lideri Kemal kılıçdaroğluna.
Bugüne kadar çıkan khk lerin iptali , Khk ile görevden alınan 100 bin memurun göreve iadesi ve Yeni anayasa oylamasının referandumun iptali için hukuki bir yol buldum. Parti hukukçularınıza sunuyorum. Medyada çıkan haberlerden biliyoruz ki mecliste cemaate ait 80 100 arası kadar vekil var. Darbeye teşebbüs eden bir organizasyona üye oldukları için vekilikleri ve oy kullanma hakları geçersizdir. Vekil oranı kanun güvenoyu ve anayasa oylamasına evet hayır oyunu belirleyecek kadar yüksek olduğu için, 15 temmuz soruşturması tamamlanıp meclisteki vekiller tutuklanmadan yapılan oylamalar hukuken geçersizdir.
Bizi yöneten mecliste bizi bombalayan insanlar kanun çıkartıyor. Anayasa mahkemesi ve Danıştaya 1 er başvuru yaparak 15 temmuzdan buyana alınan tüm khk ve yapılan kanunların yürütmesinin durdurulması ve iptali için başvurmanızı istiyorum. Meclis milletin meclisidir. Teröristin değil. Unutmayın ohal anayasası geçerse ne Chp kalır ne hukuk. Kemal beziroğlu

banner234

banner236

banner228

Listelerin Heyecanı Meyecanı Yok!

Haberi Oku