ZONGULDAK:
Vali Bektaş: 'ÇATALAĞZI-KİLİMLİ YOLU İHALE OLACAK”
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak için en öncelikli hedefin Filyos yolunun yapılması olduğunu vurguladı. Bektaş, "Zonguldak-Kilimli tamam sayılır. İlk yeni ihale inşallah Kilimli-Çatalağzı yolu olacak" ifadelerine yer verdi. 

Zonguldak'ta yaşayan bir sosyal medya kullanıcısı, Sapça-Yakademirciler köy yolunun iyileştirilmesi halinde Zonguldak-Çaycuma ulaşımının 20 kilometre kadar kısaltılabileceğini söyledi. Bunun üzerine Vali Erdoğan Bektaş, "Kilometre kısalıyor ama zaman uzuyor. Esasında kilometre de o kadar kısalmıyor. Öyle olsa bile zamanı da kısaltmak için bir Ankara yolu kadar harcama lazım. O işin çözümü Filyos yolunu yapmak. O zaman hem km hem zaman kısalıyor. Hem de yol başladı, devam ediyor.. Bu saatten sonra Zonguldak için en öncelikli hedefimiz Filyos yolunun yapılmasıdır. Bütün gayretimiz onadır. Zonguldak-Kilimli tamam sayılır. İlk yeni ihale inşallah Kilimli-Çatalağzı yolu olacak" paylaşımında bulundu. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Orhan UYAR 3 ay önce

Bırakın karayolunu artık. Bu halk başlayıp da bitmeyen karayollarından bıktı, usandı. Cok az bir harcamayla mevcut yolu azıcık genişletin, bazı güzergahları değiştirin. Ama Çaycuma - Zonguldak demiryolunu tam kapasite ile çalışır hale getirin. Çok mu zor? Valla karayolunu açmaya calismaktan çok ucuz. Sadece TCDD nin bedavadan alacak kararı yeterli.

banner228

Madenciler Başkent’te Söyledi

Haberi Oku