ZONGULDAK:
Vali Bektaş'tan 30 Ağustos Kutlaması

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

işte o mesaj: 
“Bir kahramanlık destanı olan ve tarihte yerine alan Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktalarından sayılan 30 Ağustos Zaferinin 97’nci Yıldönümünü milletçe  büyük  bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
Asil Türk Milleti tarih boyunca özgürlük ve bağımsızlığından asla taviz vermemiş, her ne suretle olursa olsun ilke ve değerlerinden asla vazgeçmemiştir.
Yokluklar içindeki  milletimiz ve  kahraman ordumuz; büyük bir azim, cesaret  ve kararlılık sergileyerek vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak, yurdumuzu bölüp parçalamak isteyen yabancı devletlerin işgal ve hükümranlığına son vermek amacıyla Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün sevk ve idaresinde başlatılan kurtuluş savaşıyla büyük bir destan yazmış, emperyalist güçler dize getirilmiştir.
Milli Mücadelemizin son aşaması olarak görülen ve ATATÜRK’ ün liderliğinde başlatılan her safhası eşsiz fedakârlık örneği ve kahramanlıklarla dolu  Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı da tarihimizin en önemli savaşlarından  birisi olmuş, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi ile bir milletin vatan söz konusu olduğunda neleri başarabileceği tüm dünyaya  gösterilmiştir.
30 Ağustos Zaferi aydınlık yarınlarımızın habercisi olmuş,  büyük ve temelleri sağlam bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasının yolunu açmıştır.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün önderliğinde kahraman ordumuzun büyük cesaret, özveri ve inancı sayesinde zaferle taçlandırılan kurtuluş savaşıyla bizlere büyük bir devlet  ve aydınlık bir gelecek armağan edilmiştir.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin  Kurucusu Büyük Önder ATATÜRK olmak üzere yakın silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda  canını feda aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, asil milletimizin ve  saygıdeğer Zonguldak Halkımızın  ZAFER BAYRAMINI  en içten duygularıma kutluyor, saygılar sunuyorum.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Ahbap-Çavuş İlişkisi Sökmedi!

Haberi Oku