Vali: “BEYAZ YAKALILARI FİLYOS’A ÇEKMEK İSTİYORUZ”

ZONGULDAK 29.07.2020, 12:00 29.07.2020, 12:20
1796
Vali: “BEYAZ YAKALILARI FİLYOS’A ÇEKMEK İSTİYORUZ”
Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mustafa Özdemir ve Genel Yayın Yönetmeni Cevdet Akgün, bir süre önce Zonguldak Valiliği görevine atanan Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında şehrin ekonomisi, yerel medya, yatırımlar ve kamudaki sevgi dili hakkında düşüncelerini ifade eden Vali Tutulmaz, özellikle Filyos Projesi’ne vurgu yaparak şunları söyledi:  “Filyos’u çok önemsiyorum. Zonguldak’ın kurtuluşu olarak görüyorum. Çünkü alan olarak Zonguldak Merkez yetersiz. Bu nüfusu şehrin ekonomisi taşıyamaz. Şehrin istihdam anlamında nefes almasına imkan yaratacak Filyos Projesi’ne ‘Beyaz yakalı’ları getirmek istiyoruz. Yine MAKZON projesini bu çerçevede önemli görüyorum. Afyon’da küçük bir demirci dükkanında 1970’li yıllarda mermer kesim makinesi yapan bir işletme bugün dünyanın dört bir yanına en kaliteli makineyi üretiyor. Bu tür güzel örnekleri Zonguldak’ta da gördüm. Zonguldak’a faydalı olmaya geldim. Katkı sağlamak istiyorum. Önceliğim kamuyu çalıştırmak. Bu anlamda kamu çalışanlarının vatandaşa güleryüzlü  hizmet vermesi çok önemli. Bu dediğimi halkımız yaşayarak hissedecek.” dedi. 

Yorumlar (1)
Kesin Çekersin 11 ay önce
Sanki seni beni getirecek beyaz yakalı. Adamı olan torpili olan girecek o projeye de zonguldakta her proje ve fabrikada olduğu gibi.
22
açık