FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
VALİ ÇINAR GAZETECİLERİ KABUL ETTİ

ZGC’nin ziyaretinde kurucu başkan duayen gazeteci Bedri Erel de hazır bulundu

 

Zonguldak Gazeteciler cemiyeti Vali Çınar’a “hoş geliniz” ziyaretinde bulundu.Yapılan ziyarette ZGC Başkanı Derya Akbıyık, cemiyet hakkında bilgiler verdi ve  68 yıllık cemiyet ile ili temsil ettiklerini ,ilçe dernekleri ile istişare ,diyalog, birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını, cemiyetin çatı görevi gördüğünü , ülke geneli önemli federasyonlarda ve vakıflarda  icra kurullarında yer aldıklarını ifade ederek, cemiyete üye Başbakanlık sarı basın kartlı gazeteci sayısının 80 olduğunu, Sürekli basın kartlı gazeteci sayısının 11 olduğunu,Sarı basın kartlı gazeteci hedeflerinin 100 olduğunu vurguladı.

Akbıyık, il geneli günlük haftalık, televizyon, radyo ,dergi ve internet siteleri hakkında da geniş bilgilendirmede bulundu.

ZGC olarak toplu konut projelerinin sürdüğünü, ihalenin bugünlerde gününün açıklanacağını, eğitim, gezi ve kültürel çeşitli etkinlerin yıl içerisinde sürdüğünü, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM ) ve Basın İlan Kurumu (BİK)   ile eğitim, ödül töreni ve gezi etkinlikleri projeler üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Yerel gazetelerin gelir ve kaynak sıkıntılarının devam ettiğini açıklayan Akbıyık, il özel idaresi ihale ilanlarının, yeniden yerel gazetelerimizde yayınlanması ve kamu kurum kuruluşların yerel gazetelere abone konusunda da Vali Çınar'dan yardım ve destek isteğini iletti.

Başkan Akbıyık, son olarak  Zonguldak Valisi Ahmet Çınar'a gazeteciler olarak  yeni görevinde hayırlı olsun ve başarılar temennilerini ileti.

Valli Ahmet Çınar da yapılan ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade ederek, ZGC heyetine teşekkür etti.

“Bugün burada ZGC kurucu başkanı Bedri Erel'in bulunmasından da mutlu oldum” şeklinde konuşan Vali  Çınar, yerel basının önemli olduğunu, meslek  ahlak esaslarının gazeteciler için de geçerli olduğunu belirtti.

Yapılan ziyarete ZGC başkanı, yönetim, onur, denetim kurulu ve gazeteciler katıldı. (Sermet AKSU)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

BJK KONGRE ÜYESİ SELİM ALAN, ÇEBİ’Yİ...

Haberi Oku