ZONGULDAK:
Vali: 'GEREKİRSE CEZA”
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner bugün restoran ve kafelerde corona yasaklarıyla ilgili kent merkezinde denetim yaptı.

Vatandaşları uyaran Vali Mustafa Tutulmaz, zabıtaların denetimler sırasında uymayanlara gerekirse cezai işlem uygulamasını istedi.

Korona virüs hakkında açıklama yapan Vali Tutulmaz, “İlimiz açısından şu an çok rahatsız edecek durumda değiliz ama yine vakalarımız var. Hedefimiz bu vakaları sıfıra indirmek” ifadesini kullandı.

 

İçişleri Bakanlığınca 81 ilde gerçekleştirilen korona virüs denetimleri kapsamında Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, beraberindeki yöneticiler ile birlikte kent merkezinde denetimlerde bulundu. Vali Tutulmaz ve beraberindekiler çay ocağı, kafe, lokanta, berber, banka, postaneleri gezerek sık sık uyarılarda bulundu. Denetim sonrası değerlendirmede bulunan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak olarak kötü durumda olmadıklarını söyledi. Denetimleri sürdüreceklerini hatırlatan Vali Tutulmaz, “Her hafta olduğu gibi bu hafta denetimlerimizi sürdürüyoruz. Pandemi ile ilgili kurallara uyulup uyulmadığını yerinde görerek tespit etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan rehberlik yapıyoruz bir taraftan onların uygulamalarının genelgelere ne kadar uyulduğunu yerinde görmeye çalışıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla halkımızın bilinci iyi bu bilinci daha da fazla arttırabilme gayreti içerisindeyiz. Sizlere bu konuda önemli görevler düşüyor. İlimiz açısından şu an çok rahatsız edecek durumda değiliz ama yine vakalarımız var. Bu vakaları hedefimiz sıfıra indirmektir daha fazla duyarlı olalım” dedi. 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

“Bozkurt işareti MHP’ye aittir”

Haberi Oku