ZONGULDAK:
VALİ KABAN'IN 19 MAYIS MESAJI

 

Zonguldak Valisi Ali Kaban valilik basın bürosundan bir mesaj yayınlayarak 19 mayıs’ı kutladı. Vali mesajında şu görüşlerine yer verdi:

19 Mayıs Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlayan zorlu bir mücadelenin ve Ulusumuzu aydınlık yarınlara kavuşturan, Cumhuriyete ulaştıran bir sürecin, bağımsızlık hareketinin ilk adımıdır.

Yüce Türk milletine olan inancınıve güvenini hiçbir dönemde kaybetmeyen, milletimizin vatan sevgisini, bağımsız ve özgüryaşama tutkusunu çok iyi bilen ATATÜRK,  yurdumuzun kurtarılmasının ancak milli birlik ve beraberliğin sağlanmasıyla başarılabileceğini öngörüyordu.

Kurtuluş Savaşı, bağımsızlık ve özgürlüğüne değer vererek sahip çıkanların, vatan ve bayrak sevgisini her şeyden üstün tutanların, esarete karşı duranların yazdığı bir destandır.

Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyetimizin ilanının ve büyük Türk devletinin çağdaş dünyadayerini almasını sağlayan onurlu bir mücadelenin adıdır.

Büyük ATATÜRK başta olmak üzere milletimizin yetiştirdiği tüm kahramanlarımız vatanı için canını feda etmekten bir an bile çekinmeyen şehitlerimiz ve gazilerimiz, bizlere gurur duyduğumuz bir tarih ve büyük bir devlet bırakmışlardır.

Tarihimize ve devletimize sahip çıkmak, geleceğimizin güvencesi gençlerimizi de aynı bilinçle yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğudur.

Gönülleri vatan ve bayrak sevgisi ile dolu, birlik ve beraberlik anlayışı içinde birbirine saygı ile yaklaşan, en iyidüzeyde eğitim almış, üretken,  tarihini, kültürünü özümsemiş, ülkesini ve  milletini seven, sorunlara duyarlı Türk genci Türkiye Cumhuriyetini aydınlık geleceğe en iyi şekilde taşıyacaktır.

Bağımsızlık mücadelesindeki inanç ve dayanışma ruhunun her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmesi, ülkemizin her konuda başarıya ulaşmasında en büyük etken olacak, birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere Türk gençliği ve milletimizasla fırsat vermeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının birgöstergesi olan ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta ATATÜRK olmak üzere Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Lavuarın yaşlı kurtları buluştu

Haberi Oku