ZONGULDAK:
Valilikte Hayvancılık Görüşüldü

Valilikte Vali Ahmet Çınar başkanlığında düzenlenen toplantıda tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi (hayvancılık OSB) için yol haritası görüşüldü. Vali Ahmet Çınar, İl Özel İdaresi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerinin ortak hazırladıkları Damızlık Manda Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında Bitlis Damızlık Manda Yetiştiriciliği Birliğinden seçim heyetince seçimi yapılan 96 baş anaç gebe Anadolu ırkı mandaları çiftçilere dağıtıldı.
Proje 35 üreticiye 6'şar baş verilmek üzere 210 baş anaç gebe mandayı kapsadı. Geri kalan 114 baş anaç gebe mandanın yıl sonuna kadar çiftçilere dağıtımı gerçekleştirilecek. Bu proje ile birlikte Zonguldak'ta manda popülasyonunun artırılması ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yürüttüğü halk elinde ıslah projesine dahil olmasını hedefleniyor.
Proje toplam bir milyon 140 bin TL bütçeden oluşuyor. 140 bin TL'si çiftçi katkısı bir milyon lirası ise özel idare bütçesinden borçlandırılarak 2 yıl ödemesiz, 3 yıl geri ödemeli olarak sağlandı. (Haber merkezi)

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

CORONA Alarmı! Site Ek Bina Boşaltılıyor...

Haberi Oku