VALİLİKTEN TEFECİLERLE İLGİLİ BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ...

ZONGULDAK 17.06.2021, 12:03
1008
VALİLİKTEN TEFECİLERLE İLGİLİ BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ...

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İş insanı Sıtkı Velioğlu'nun tefecilere olan borcu nedeni girdiği bunalım sonucu başına bir el ateş ederek intihar ermesiyle başlayan sürece Zonguldak Valiliği de dahil oldu. 
Bugün yazılı bir açıklama yapan Zonguldak Valiliği 
İl genelindeki tefecilik faaliyetleriyle ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

"İlimizde yayınlanan bazı basın yayın kuruluşlarının 14 Haziran 2021 tarihli nüshalarında;   12 Haziran 2021 tarihinde intihar eden (S.V.) isimli vatandaşımızın arkadaş çevresi olarak değerlendirilen kişilerce yapılan sosyal medya paylaşımlarındaki iddialardan yola çıkılarak;
şahsın ‘’tefecilerin baskısı nedeniyle intihar ettiği, polisin tefecilerle işbirliği yaptığı, emniyetçilerin harçlık aldığı,  tefecilerin emniyette dostları olduğuna’’ ilişkin paylaşımlardaki iddialar haber konusu yapılmıştır.
Söz konusu haberlerin içeriğindeki iddialar ile ilgili olarak aynı gün Valilik Makamınca İl Emniyet Müdürlüğü’nden iddiaların incelenmesi istenilmiş, ilimiz Cumhuriyet Başsavcılığınca da çok yönlü adli soruşturma başlatılarak ilgililerin ifadelerine başvurulmuş olup konu her yönüyle ve titizlikle takip edilmektedir.

Ayrıca adli ve idari makamlara intikal edecek her türlü ihbar, bilgi, belge v.b. hususların hassasiyetle değerlendirileceği,
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur