ZONGULDAK:
Vatan Gazetesi Bu sabah Yazdı: Zonguldak MHP'ye Bırakılabilir

 Vatan Gazetesi bu sabah Zonguldak ile ilgili önemli bir iddiayı ortaya attı. Habere göre ittifak Zonguldak’ta MHP Adayı Hamdi Ayan ile yyoluna devam edecek. 

İşte o haber:

AKP ve MHP arasında dün geceden bugün sabah saatlerine kadar devam eden görüşmelerin son aşamasında Zonguldak başta olmak üzere Gümüşhane, Tokat, Bilecik illerinin durumu da masaya yatırıldı. CHP’nin elindeki Zonguldak’ın adayı daha güçlü olan MHP’ye bırakılması gündeme geldi.

AK Parti ile MHP arasındaki ittifak görüşmeleri kapsamında daha önce açıklanan Rize dahil 15 ilden adayını geri çekmişti. Bu iller Ağrı, Artvin, Ardahan, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Edirne, Giresun, Hakkari, Muş, Siirt, Sinop Şırnak ve Yalova olarak sıralanmıştı. AK Parti ise daha önce açıklanan Osmaniye dışında Iğdır ve Kırklareli’nden adaylarını geri çekmişti.
 
Milliyet'ten Önder YILMAZ'ın haberine göre; Dün son dakika gelişmesi olarak Zonguldak, Gümüşhane, Tokat ve Bilecik’te de ittifak kurulması, buralarda güçlü görülen ve saha çalışmaları oldukça iyi olduğu belirlenen adaylarla yarışa girilmesi konusunda müzakere yapıldı. Bu konuda temaslar geç saatlere kadar sürdü. AK Parti’nin CHP’nin elindeki Zonguldak’ı henüz kesinleşmemesine rağmen MHP’ye bırakabileceği kaydedildi. Zonguldak’ın MHP’ye bırakılması halinde Cumhur İttifakı 30 büyükşehir dışında 19 ilde ortak aday çıkarmaya hazırlanıyor olacak. 30 Büyükşehir’de AK Parti 27, MHP 3 metropolde yarışa girecek. Bunun dışında 19 ilden  15’inde MHP, 4 ilde de AK Parti aday göstermeyerek birbirlerini destekleyecek.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
irfan.. 1 yıl önce

trt haber yaptı yalanlandı...gazete de yazmış..dur bakalım...akp hakkında yalan haber yapmak g..t ister vardır bi dayanakları inşAllah...

banner228

Çelikel Radyosu

Haberi Oku