Vatana İhanet!

ZONGULDAK 15.07.2020, 19:47 15.07.2020, 20:13
5722
Vatana İhanet!
Türkiye Taşkömürü Kurumu‘na ait Zonguldak Limanında çalışan işçilere 15 Temmuz Demokrasi Bayramı tatili oluşu nedeniyle 150 lira mesai yazmaktan kaçınan TTK Liman Daire Başkanlığı, yeterli personel olmadığı için limana giriş yapacak kuruyük gemisine hizmet vermesi için 25 bin liraya Eren Enerji Limanı’ndan romörkör kiraladı.

Halkın Sesi’nin edindiği bilgiye göre TTK Liman Daire Başkanlığı 15 Temmuz Demokrasi Bayramı nedeniyle izinli olan personele mesai yazmayınca liman trafiğinde görevli ikinci romörkör hizmet vermedi. 

Azov Forward isimli yabancı uyruklu kuruyük gemisi TTK Liman Daire Başkanlığı’ndan limana yanaştırma ve kılavuzluk hizmeti talep edince çaresiz kalan yönetim Eren Enerjiye ait limanda görev yapan özel romörkörü çağırdı. 
Geminin yanaşması sırasında TTK’ya ait bir romörkörün yanısıra Eren Limanı’ndan 25 bin liraya kiralanan bir romörkörün olması “TTK kendi personeline 150 tl mesai ücreti vermemek için 25 bin liraya romörkör kiralıyorsa bunun adı vatana ihanettir” şeklinde yorumlandı.
Öte yandan Halkın Sesi, limanda bulunan ve TTK’ya hizmet veren diğer romörkörün herhangi bir arızasının olmadığı, iki personelin fazla mesai ücreti verilmek suretiyle çağrılması halinde kurumun 25 bin liraya romörkör kiralamak zorunda kalmayacağı bilgisine ulaştı. Yaşanan bu sorumsuzluktan bilgisayar olmadığı öğrenilen TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nun konuyla ilgili yasal işlem yapıp yapmayacağı merak ediliyor.


Yorumlar (5)
Madenci 12 ay önce
TED Koleji'nin alt tarafından ttk'nın arazisinden Mahalleye doğru Arabayolu yapıldı hiçbir soruşturma açılmadı Bu da böyle kapanır gider
Adnan 12 ay önce
Makine arızası yapan motoru yanan römorkör için mahkeme süreci devam ediyor Bu da böyle olur gider Unutulur...
Recep Tayyip Erdoğan 12 ay önce
TTK SÜREKLİ SORUNLU HALDE TUTULUP, ÖZELLEŞTİRİLMEYE MECBUR BIRAKTIRILIYOR. BU HAİNLER DE BU FİLMİN OYUNCULARI OLMUŞ.
Sahipsiz madenci 12 ay önce
Amaç üretim kurumu kalkındırmak değil TTK şu an oku dört yıllık üniversite yi sonra dayı amca veya siyasi kanalla yerleş kuruma Bir masa bir oda Bir de yanına odacı al maaşı proje Yok akıl fikir vermek yok salla başı almaasi hesabı şimdi kurumda ihtiyaçtan fazla idrarı konumda memur var ne emekliliği düşünüyorlar nede birfaydalarivar
Sea man 12 ay önce
Ttk limanda bu ilk olmuyorki son olsun, iki gün konuşulur unutulur sonrasında kaldığımız yerden devam mantığı olduğu sürece aynı şeyler fazlasıyla yaşanıcak bu devlete yazık insanların vergisine yazık
22
açık