ZONGULDAK:
'YALAN HABERE İTİBAR ETMEYİN!'

AK Parti Zonguldak Milletvekili ve MKYK Üyesi Hüseyin Özbakır, özelleştirmeden yana açıklama yapmadığını dile getirerek “ Yalan habere itibar etmeyin” dedi.
TTK’nın atıl yapısının sürmesi halinde kurumun  kendi kendine kapanmak zorunda kalacağı gerçeğinin herkes tarafından bilinmesi gerektiğini dile getiren Özbakır, hiçbir gazete veya gazeteciye özelleştirmeden yana açıklama yapmadığını, yalan haberlere itibar edilmemesini ve kendisine atfen yayınlanan haberin şer odaklarının oyunu olduğunu söyledi.
Özbakır, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “ TTK’nın özelleştirilmesi iddialarıyla ilgili kesinlikle hiçbir basın organına veya basın mensubuna açıklama yapmadığını ifade eden Ak Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Hüseyin ÖZBAKIR; geçen haftalarda bir yerel gazetede çıkan haberin gerçeği kesinlikle yansıtmadığını ve bir takım şer odaklarının oyunu olduğunu dile getirdi. Hüseyin ÖZBAKIR sözlerine şöyle devam etti. “Yatırım ve doğru planlama ile kurumun şu anki hantal yapısından kurtulup kâr edebilecek bir seviyeye gelmesi en büyük temennimizdir. Sürekli olarak zarar eden ve zararıyla gündeme gelen kurumun yeniden yapılandırılması en mantıklı çözüm olarak karşımızda durmaktadır. TTK’nın  bu atıl yapısının sürmesi halinde kurumun  kendi kendine kapanmak zorunda kalacağı gerçeğinin herkes tarafından bilinmesi gerekir. Bu durum oluşmadan, kurumun yeniden yapılandırılması ve Zonguldak ekonomisine artı değer katacak şekilde yeniden dizayn edilmesi Zonguldak’ta yaşayan vatandaşlarımızın da talep ettiği bir durumdur. TTK ile ilgili bir yeniden yapılanma çalışması var. Bakanlık yetkilileri bununla ilgili mali ve kadro boyutunda çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Burada amaç TTK’ya bağlı madenlerimiz ve kurumlarımızda devlete ve kamuya yük olmayacak bir çerçevede yapılanmanın gerçekleşmesidir. Bu çerçevede, hem kurumlarımızın zarar etmemesi hem de istihdamın artması yönünde olumlu bir süreç olacak ve bununla alakalı olarak da bu yıl içerisinde, inşallah yeni bir sürece gideceğiz. Bu sürecin her daim takipçisi olacağız. Net bir şey söylenmesi için, bu çalışmaların sonuç aşamasına gelmesi gerekir. Özelleştirme taraftarı olmadığımız gibi, işçinin ve sendikanın karşısında olan hiçbir yapıya onay vermeyeceğiz. Halkımızdan tarafımızdan beyan edilmeyen hiçbir söze itibar etmemesini rica ederim. Zonguldaklı tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunar. Bu çalışmaların hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

İşte DSP’nin resmî Listesi

Haberi Oku