FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
Yasalar Onlara Sökmüyor!

 190 kaçak yapı için yıkım kararı alınırken, Demir Ailesi’ne ait otel ve Davut Acar’dan aldıkları AVM inşaatı için kıyı kenar çizgisi değiştirildi.

Yasalar Onlara Sökmüyor!

Zonguldak’ta yaşanan imar kirliliğini masaya yatıran devlet, işe kıyı kenar çizgisi içinde kalan 190 kaçak yapıyla yıkma kararı alarak başladı. Ancak aynı devlet kurumları Dedeman Otel ve eski CarrefourSa alanı için aynı hassasiyeti göstermiyor. Yaslara aykırı olarak yapılan, devir hakkı olmayışına rağmen “alt kiracı” tanımlamasıyla Demir Madencilik’e devredilen alanda mevcut binayı yıkan Demir Ailesi inşaata tüm hızıyla devam ediyor.

HARFİYATI PLAJA DÖKÜYORLAR

Öte yandan Zonguldak Belediyesi’nin taviz üzerine taviz verdiği Demir Madencilik, AVM inşaatından çıkan hafriyatı ve toprağı denize dökerek kendisine yeni alan yaratıyor. Dolgu yaparak yasaları ihlal eden Demir Ailesi’ne Zonguldak Belediyesi en ufak bir yaptırım bile uygulamıyor. Bu arada belediye tarafından Milli Emlak’tan proje yapılmak üzere alınan Kızlar Plajı projesi de yeni AVM inşaatı nedeniyle tehlikeye girdi. Süresi dolmak üzere olan Kızlar Plajı’na inen yol ise Demir Ailesi tarafından kapatıldı.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hasan 11 ay önce

Bu sehir gb devlet cete isbirligi olanbir sehir oldugunu düsünmüyorum her gelen iki capulcunun kölesi oluyor

Misafir Avatar
Ayla Çetinkaya 11 ay önce

Biri bizi aydınlatsın

Misafir Avatar
Watandsh 11 ay önce

Bu demirler Zonguldağın ve Zonguldaklının iliğini sömürdü.Ne zaman doyacaklar ?
Insanoğlunun gözünü ancak toprak doyurur.
Yazık...Kelli felli eğitimli insanlara,adaletli davranmayan yöneticilere yazık...

Misafir Avatar
Ali Can Aksöz 11 ay önce

Bu nasıl iştir yaw böyle şey olurmu. Deniz bunların çöplüğümü, yasalara uymamak diye bir şey olurmu.Devir hakkı yoksa nasıl yapılıyor, kim buna göz yumuyor, kim menfaatlanıyor. Sayın Vali bunada el atar bence.

Misafir Avatar
Mustafa 11 ay önce

Evet muharrem akdemir zonguldagin belediye başkani bide halkci belediye başkaniiginiz sifatinizla bu iddalara bu haberlere cevap verin cumhurriyet savcilarida işlem yapmali.

banner236

Derste Kalp Krizi Geçirdi

Haberi Oku