FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
YEŞİLAY ELÇİLERİNDEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE 'EVET”

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi’nin mali destekleriyle Zonguldak Yeşilay Şubesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi  Genç Yeşilay Gönüllüleri ile birlikte yürütülen, ahilik geleneğinin felsefesinden esinlenilerek şekillendirilen ve bağımlılıkla mücadeleyi toplum tabanına yaymayı amaçlayan “YEŞİLAY ELÇİLERİ PROJESİ” kapanış töreni Kozlu Özsüt’te akşam yemeği eşliğinde yapıldı.

 Kapanış törenine “YEŞİLAY ELÇİSİ” olmayı kabul eden Zonguldak Merkez Mahalle Muhtarları, Zonguldak YEDAM çalışanları, BÜLENT Ecevit Üniversitesi Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu gönüllüleri ve Zonguldak Merkezde ticari faaliyette bulunan esnaflar katıldı.              

Proje hakkında bir konuşma yapan Zonguldak Şube Başkanı Uzm.Dr.Fatih Akca, “  Yaklaşık 5 aydır yürüttüğümüz proje çerçevesinde Zonguldak Merkez İlçede faaliyet gösteren 300 esnafımıza ulaştık. Onlarla tanıştık, ne yaptığımızı ve ilerleyen zamanlarda neler hayal ettiğimizi paylaştık. Bağımlılıkla mücadelede  toplumdaki her kesimin üzerine görevler düştüğünü hatırlattık. Ve şunu sorduk: “Biz bağımlılıkla mücadele ediyoruz, bizimle birlikte bu mücadeleye var mısınız?” dedik. Allah’a hamdolsun ki;  Zonguldak Merkezde bu mücadelede bize omuz verecek ve Yeşilay bayrağını dalgalandıracak yaklaşık “130 YEŞİLAY ELÇİMİZ” bize evet dedi.  Bu mücadelede bizlere destek veren tüm esnaf kardeşlerimize teşekkürü bir borç bilirim.”dedi.

Ardından Zonguldak Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM)’nde görevli Klinik Psikolog Özlem Başoğlu YEDAM çalışmaları hakkında Yeşilay Elçilerine  yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda Tütün bağımlılığı ve internet bağımlılığı ile ilgili problemleri olan kişilerin ya da ailelerinin 444 79 75 numaralı çağrı merkezini arayarak randevularını alıp merkezde ücretsiz hizmet alabileceklerini belirtti.Daha sonra program çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi. (Haber Merkezi)

 Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

“TTK'nın kadrolu madenci son katırı...

Haberi Oku