ZONGULDAK:
'Yiğit Namıyla Anılır!”

 İşadamı Celil Uzun, kendisi hakkında “bana borcu var” şeklinde iddiayı ortaya atan Erim Berberoğlu hakkında Halkın Sesi’ne konuştu:

“Yiğit Namıyla Anılır!”
İşadamı Celil Uzun, kendisi hakkında yerel basına “Bana borcu var” şeklinde açıklamalar yapan Erim Berberoğlu’nun beyanlarının gerçeği yansıtmadığı gibi ticari ahlak ve adamlıkla bağdaşmadığını  belirterek, “Aslında ortada söylenecek çok  bir şey yok. Lafın kimin tarafından söylediği önemli. Yiğit namıyla anılır derler. Ben bu arkadaşı yanıma gelene kadar tanımazdım.  Lakabını da çok sonradan öğrendim. Aramızda her hangi bir ticaret olmadığı gibi onun bana borcu var. Yaptığı tek kelimeyle terbiyesizlik” dedi. Bilindiği gibi, Zonguldak genelinde yapılan medikal yolsuzluğu davasına da adı karışan Erim Berberoğlu, işadamı Celil Uzun’un kendisine 50 bin lira borcu olduğunu iddia ederek yerel bir internet sitesine bu konuyu haber yaptırmıştı. 
“MAHKEME KARARINA RAĞMEN YALAN SÖYLÜYOR”
Dün konuyla ilgili olarak Halkın Sesi’ne konuşan Celil Uzun, “Kendisi İstanbul’daki yazıhaneme gelerek benden kentsel dönüşüm konusunda destek olmamı ve ortak iş yapmak istediğini söyledi. Ben de kendisini yeterince tanımadığım için ortak olamayacağımızı ama bürosunu ve kentsel dönüşüm konusundaki uzman personelini kendisine tahsis edebileceğimi söyledim. Yine bizim girişimlerimiz sonucu 2 ayrı blokta onlarca vatandaşla görüşme yaparak kentsel dönüşüm konusunda insanları ikna edip iş bağlantısı yaptık. Ancak proje tam noter aşamasına geldiğinde Erim Berberoğlu, bu işi yapamayacağını söyleyerek işten çekildi. Onlarca insana mahcup olduk. Berberoğlu, bu süreçte yaklaşık bize 150 bin liralık bir ödeme yaptı. Yani onun iddia ettiği gibi kendisinden borç istediğimiz kesinlikle yalandır. Zaten kendisine şuana kadar 130 bin lira geri ödeme yaptık. Ayrıca bu konuda hakkımda dava açtı ve mahkeme böyle bir borç olmadığına karar verdi. Proje için yaptığımız harcamalar incelendiğinde kendisinin bana 60-70 bin lira borcu olacağı görülecektir. Sonra tanımadığım bir adamdan neden borç isteyim. Böyle bir konuyla gündeme gelmek bile bizi üzmüştür” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

VATANDAŞA CEZA AKP’LİLERE SERBEST

Haberi Oku