ZONGULDAK:
YÖK onay verdi
YÖK onay verdi
 
BEÜ basın bürosundan verilen bilgilere göre Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şenol Hakan Kutoğlu’da yaptığı açıklamada “ Bilgisayar Mühendisliği Bölümümüzde eğitim-öğretim faaliyetlerinin başlatılması için yaptığımız başvurunun YÖK tarafından kabul edildiği öğrenmiş olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bilgi Teknolojileri günümüzde hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu sebeple söz konusu alanda Bölüm açılması 2013 yılından bu yana stratejik hedeflerimiz arasındaydı. Ancak böylesine gözde bir alanda yeterli öğretim kadrosu oluşturmak gerçekten çok zor bir görevdi.  Bu hedefin başarılmasında büyük bir özveri ile çalışan daha önceki Dekanlarımıza, tüm çalıma arkadaşlarımıza ve bu süreçte desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Rektörlüğümüze teşekkürü bir borç biliyorum. Bilgisayar Bölümünün açılmasıyla birlikte Fakültemiz bünyesinde eğitim-öğretim faaliyeti gösteren bölümlerimizin sayısı 11’e toplam öğrenci sayımızda 4263 ulaşmış olacaktır. Ayrıca Fakültemizde 95 de yabancı öğrenci öğrenim görmektedir” dedi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mahmut Özer konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:“Günümüz Bilgi ve Yüksek Teknoloji Çağıdır. Böyle bir çağda ülkelerin kendi kendilerine yetebilmeleri ve ekonomik gelişimlerini sürdürebilmeleri için İleri teknoloji ürünler geliştirebilmeleri ve en önemlisi bu ürünleri geliştirebilecek insan kaynağı yetiştirebilmeleri gerekmektedir. Üniversite olarak biz de bu stratejik hedefler doğrultusunda kaliteye de büyük önem vererek Mühendislik Fakültemiz’de ileri teknoloji alanında yeni bölümler açarak ülkemiz insan kaynağı ihtiyacını karşılama gayreti içerisindeyiz. Bu çabaların sonucu olarak daha önce Biyomedikal Mühendisliği ve Metalürji-Malzeme Mühendislikleri’nde eğitim öğretimi başlatmıştık. Biyomedikal Mühendisliği Bölümümüz bu sen ilk mezunlarını verecek. Şimdi de Bilgisayar Mühendisliği gibi günümüzün en önemli alanlarından birinde Eğitim-Öğretime başlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bölümün aktif olması mühendislik bilimleri alanında disiplinlerarası araştırma kapasitemizi de güçlendirecektir. Bölümün üniversitemize, Zonguldak’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, süreçte katkıda bulunan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
müh 4 yıl önce

yaptıklatınızı biliyoruz bize anlatmayın.çalışanları onlar ve bizden diye ayırıp sizden olanların her pisliğine ahlaksızlığına göz yumuyorsunuz.sizin her yaptığınız çok güzel ama sadece sizin için.öğrenciler dertli çalışanlar mutsuz hastalar dermansız doktorlar umutsuz bir tek siz mutlusunuz.her yerde insanları fişlediğiniz dışladığınız söyleniyor.sizden olanlar yükseliyor pislikleri gizleniyor.

banner228

Hakkari Çukurca’dan Rüzgarlımeşe İlkokulu’na...

Haberi Oku