ZONGULDAK:
YOL YOL DEĞİL PATATES TARLASI!
Zonguldak Tepebaşı Mahallesi Yağmur Sokak’ta oturan vatandaşlar adeta çamur deryasına dönen yolların bozuk olması nedeniyle sorunları ile ilgilenmeyen Belediye ye isyan etti.

Bundan yaklaşık iki ay önce tam kışın ortasında doğalgaz alt yapı çalışmalarının ardından yollarının adeta çukur ve patates tarlasına döndüğünü belirten mahalleli tepkilerini şöyle dile getirdiler; “Yolumuzun bozuk olması nedeniyle hem araçlarımız zarar görüyor hem de okula giden çocuklarımız çamur deryası haline gelen yolda perişan durumdalar. Yaşadığımız sıkıntılarımızın her geçen zaman daha artmaktadır ve dayanacak gücümüz kalmadı. Belediye Başkanının bizim bu sorunumuzu dikkate alıp biran evvel beton yol yapmasnı istiyoruz.”

Kentin ikinci büyük mahallelerinden birisi olduğunu belirten Tepebaşı Mahallesi Muhtarı Mustafa Akkaya da, “Vatandaşlarımızın sürekli şikayeti üzerine yağmur sokağa giderek yolları bizzat yerinde gördük. Gerçekten yolun sağıda çukur solu da çukur ve adeta çamur deryası halinde vatandaşlarımızın zor durumda olduğunu gördük. Bu yol güzergahında aynı zamanda halk otobüsü ve dolmuşlarda çalışmaktadır. Biz mahallemizin bu sorunu ile ilgili olarak defalarca Belediyeye yetkililerine müracaatlarda bulunduk. Bizlere ise Birlik mahallesinde yapılan çalışmaların ardından buraya başlayacaklarını söylemelerine rağmen bu güne kadar hiç çalışma yapılmamıştır. Bizlerde bu yolumuzun biran önce yapılmasını buradan Belediye yetkililerine iletiyoruz“ dedi.


 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kaan 8 ay önce

Başkanın trafikle ili çok boşverin yolları :)

Misafir Avatar
garibim emekli 8 ay önce

birde gelip asma dilaver yolunu görseniz balık tutasınız gelir..

banner228


Haberi Oku