ZONGULDAK:
ZONDEF ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
 

ZONDEF’ten yapılan açıklamada “30 Temmuz 2018 Pazartesi Günü Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı ziyaret edildi.” dendi.

Açıklama şöyle devam etti: 

Ziyarette ZONDEF tarafından; Bizi biz yapan, bizi "MİLLET" yapan olmazsa olmaz Milli, Manevi, Tarihi, Kültürel ve ortak değerlerimize her zamankinden daha fazla sahip çıkılması, yaşatılması ve değerlerimizin bir sancak misali nesilden nesile devredilmesi gerektiği, ancak bu şekilde  "YERLİ ve MİLLİ" kavramlarının içinin doldurulabileceği fikri vurgulandı.

Ziyarette Dr. Denker'in 2003 yılında ifade ettiği "Bilgi Çağı olan içinde bulunduğumuz yüzyılda  teknoloji üretemeyen, transfer edilen teknolojileri özümsemeyen, o'nu kendi şartlarına adapte edemeyen toplumlar hangi sosyo-ekonomik veya siyasi tercihi yaparlarsa yapsınlar geleceğe umutla bakamayacaklardır" düşüncesi paylaşıldı.

Bu düşünceden yola çıkarak; Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin sanayisiyle doğru orantılı  olduğu; Eğer üretemiyorsak, ürettiğimizi sunamıyor ve dünya  pazarlarında ben de varım diyemiyorsak mevcut politikaların da bir müddet sonra dejenere olmayacağının garantisini kimsenin veremeyeceği ve popülist politikalardan uzak durulması gerektiği istişare edildi.

Büyüme-gelişme, ekonomik istikrar ve Türkiye'nin 2023-2053-2071 Hedefleri için; Türk Sanayisi adına Endüstri 4.0 (Dördüncü Sanayi Devrimi) ile ilgili olarak STK'lar da dahil konunun muhatabı tüm kurum ve kuruluşlarla beraber zaman kaybetmeksizin daha organize çalışmalar yapılması ve acil eylem planları hazırlanması gerektiği dile getirildi.

Ayrıca bu konuya paralel olarak; Gençliğin hayatın her alanında daha çok oyuna dahil edilmesi, daha aktif ve daha üretken nesiller yetiştirilmesi için yeni nesil politikalar geliştirilmesi, yenilikçi ve  sürdürülebilir projeler üretilmesi "GENÇLİK ve GELECEK KUŞAKLAR için MASTER PLAN"  hazırlanması düşüncesi üzerinde duruldu.

Ziyaretin ilerleyen bölümünde; Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk ili olan Zonguldak'ın Osmanlıdan  günümüze Türk Sanayisinin Lokomotifi olduğu ve olmaya devam ettiği, endüstriyel açıdan çok zengin potansiyeli olduğu ifade edilirken, federasyonumuzun kültürel ve sosyo-ekonomik konularda bugüne kadar yaptığı çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca ZONDEF olarak vizyonumuz ve misyonumuz paylaşılırken; Bölgemizin metropoldeki  sesi ve temsilcisi olmak istediğimiz, Karaelmas Diyarında yatırım bekleyen alanların lansmanı, bölgesel gelişme ve kalkınma konularında katkı sağlamak üzere sorumluluk aldığı dile getirildi.

ZONDEF, STK'ların toplumun sigortası olduğu ve tarafsızlık ilkesine sadık kalınması, siyasi arenada ortaya çıkan hararetin düşürülmesi, gerginliğin giderilmesi ve normalleşme adına arabuluculuk görevi üstlenmesi gerektiği fikrini dile getirirken; AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sedat ECİN bu fikre onay verdiğini belirtti.

STK'ların toplumsal konularda sorumluluk alarak; Araştırma ve veri toplama yoluyla toplumun ihtiyaç ve beklentilerini objektif kriterlerle tespit etmeleri, rapor ve dosya hazırlamaları, bunların doğru ve hızlı bir şekilde siyasi otoriteyle, karar alıcı ve uygulayıcı makamlarla paylaşılmasının toplumsal yarar açısından gerekliliği dile getirildi.

Ayrıca STK'ların düşünce kuruluşları gibi hareket ederek; Fikir üretilmesi, stratejiler belirlenmesi ülkemiz ve milletimiz adına Milli Politikalar geliştirilmesi ve Milli Projeler üretilmesi konularında sorumluluk almaları, ortak hedeflere ulaşmak için de ülkemiz ve milletimiz için her fikrin çok değerli olduğu, genel merkezlerinden il ve ilçe teşkilatlarına kadar tüm siyasi partilerin siyasi kimliklerinden arınarak STK'larla  bir araya gelebilmelerinin gerekliliği fikrinde mutabık kalındı.

Ziyaretin sonuna doğru AKP İstanbul İl Başkanı Bayram ŞENOCAK ve Başkan Yardımcısı Sedat ECİN'e Devrek Bastonu hediye edildi

Zİyaretten çıkan sonuç; Daha Güçlü Türkiye İçin - Ülkemizi Geleceğe Taşımak İçin; SOSYAL DİYALOG, UZLAŞMA ve İŞBİRLİĞİ ŞART.  SOSYAL BARIŞ - TOPLUMSAL MUTABAKAT ŞART.  ZONDEF olarak diyoruz ki; Biz hep birlikte Türkiyeyiz.İnançlı, azimli ve kararlı bir şekilde yürüyüşümüze devam ediyoruz. (Haber merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Tahsin Karaer Eşini Kaybetti

Haberi Oku