ZONGULDAK:
Zonguldak Belediyesi'nin Unuttuğu Mahalle
Zonguldak Merkez Birlik Mahallesi’ne bağlı Karafatma Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, kendilerini yok sayan Zonguldak Belediyesi'ne isyan etti. 

Halkın Sesi whatsapp ihbar hattına gelen bu fotoğraflar, Birlik Mahallesi Karafatma Sokak’ta çekildi. Doğalgaz ve elektrik kablolarının yeraltına alınma çalışmaları nedeniyle kazılan yollar, yağan yağmurla birlikte çamur gölüne döndü. Yağmur sularının bastığı ev sakinleri zor anlar yaşarken belediyeyi telefonla defalarca aramalarına rağmen kimsenin dönüş yapmayışına tepki gösterdiler. Kendi imkanlarıyla evlerini basan suyu boşaltan mahalleli, yağmur suyuyla göle dönen sokakları da kendi imkanlarıyla onardılar.
Vatandaşlar, “Belediyenin yapacağı işi vatandaş yapacaksa, biz belediyeye niye vergi verip fatura ödüyoruz. Beldiye Başkanı Selim Alan bu ayıbı temizlesin” dediler. 

HALKIN SESİ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Sevim Arslan 8 ay önce

Oda birşey mi ......Bu Afganlı vatandaşları nereden getirdilerse getirdiler .....Herbirinin 4.5.6.cocugu var ......Babamın evi kohnumus ev....Normal bir ailenin mümkünü yok yaşamaya....Ama onlar sıfırın altında hiçbir şeyleri olmayan insanlar olarak .....Gazi sokak Nuri Kayikcinin yıkılmaya mahkum .....Metruk evinde ikamet ediyorlar cuzii bir kiraya.....Bir toplandilarmi .....10 .15 . Çocuklar oluyorlar ....Kapı önlerine sigmadilarmi .....Haydi bakımsız sokağa ......Etraf bakımsız yollar berbet ....Dogalgazcilarin bozduğu sokak hala düzelmedi ....Hele korkulukları belediye yapmıyor .....Utanmadan çok yapmışlar gibi Ogan bey yolu biz yaptık korkulukları da siz yapın diye havasını attı.....Bir görseniz ....Metruk kullanılmayan atık bir evin duvarları 6.7. metre boşluklar var .... Duyarsız kalmayın lütfen ....Gelin bir görün ....Bu insanlar nasıl yaşıyorlar diye .. Aynı mahalle yılan hikayesine dönmüş ....Patika yolun duvar ve asfaltlanmasindan mahrum ....Benim yolum yok kardeşim .....Birde lağım patlamış .....Babamın bahçesinden patika yola şelale olmuş ....Mikrop saçıyor .....80 yaşındaki Babam mi yapsın ... Alt yapı sıfır ....Hele duvar fazla islanmadan dolayı bir şiddetli yağmura dayanamaz .......Bu sokağın günahını kim çekecek ...illa canlar mi yansın.......

Misafir Avatar
Watandash67 8 ay önce

Chp nin yillardir unuttuğu şehirde bor mahalle belkide planlanmış bir tarih varken bir hizmeti alamadı diye haber yapmak?Sadece rant için belediyecilik oynayanlara sormalısınız

banner228

TED KOLEJİ YASTA

Haberi Oku