FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
'Zonguldak bir değerini kaybetti”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Gazeteci Hasan Ataman’ın vefatı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Sayın Ataman, yalnızca Çaycuma’nın değil, tüm Zonguldak’ın büyük bir değeriydi” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Gazeteci Hasan Ataman’ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı belediye basın bürosundan geçtiği mesajında, “Demokrat Çaycuma Gazetesi sahibi, Çaycuma tarihi ve kültürü üzerine yaptığı çalışmalarla hepimizin takdirini kazanmış Sayın Hasan Ataman’ınbir kalp krizi sonucu vefat ettiğini öğrenmiş bulunmaktayım. Bu beklenmedik ölüm, tüm Çaycuma’da olduğu gibi bende de derin üzüntü yarattı. Arkadaşım olmasıyla onur duyduğum Sayın Ataman, yalnızca Çaycuma’nın değil, tüm Zonguldak’ın büyük bir değeriydi. Sayın Ataman, son dönemdeki araştırmalarını, yabancı dillerde yöre üzerine yazılmış kitaplar üzerinde yoğunlaştırmıştı. Çevirileri tamamlayabilse, yöre tarihindebelki de yeni şeyle söyleyeceğimiz bulgulara ulaşacaktı” dedi.

O GAZETECİLİKTE DE BİR EKOLDÜ

Hasan Ataman’ın iyi bir gazeteci, büyük bir fikir işçisi olduğunu da söyleyen Kantarcı, “Yaşamının son anına kadar Çaycuma’nın meselelerine kafa yormuş, düşünsel tüm birikimini bu uğurda harcamış iyi bir hemşehrimizdi. Fikirlerini, gazetesinde, büyük bir özenle kurduğu dille bizlerle paylaştı. O gazetecilikte de bir ekoldü. Uzun gazetecilik hayatında meslek etiğinin dışına çıktığı hiç görülmedi. Kalemini her zaman toplumsal çıkarlar için kullandı. Güçlünün karşısında hiç eğilmedi, daima haklının yanında oldu. Hep doğru bildiğini yazdı. Sorumlu ve düzeyli gazeteciliğin Zonguldak’taki okulu oldu. Bu her yönüyle örnek bir kişiydi. Zonguldak ne yazık ki büyük bir değerini kaybetti. Başta ailesi, arkadaşları ve Çaycumalılar olmak üzere tüm Zonguldak halkına baş sağlığı, sevgili arkadaşım Hasan Ataman’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Onun anısını yaşatacağız. Çaycuma Belediyesi olarak yarım kalan çalışmalarının tamamlanabilmesi için her türlü desteği vermeye hazırız” şeklindeki ifadelerle mesajını tamamladı. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

BJK KONGRE ÜYESİ SELİM ALAN, ÇEBİ’Yİ...

Haberi Oku