ZONGULDAK:
ZONGULDAK PLATFORMU İKTİDARIN BORAZANI MI?

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, Zonguldak Platformu'nu sert sözlerle eleştirdi.

Topaloğlu, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Çeşitli dernek ve diğer meslek örgütlerinden oluşan kendilerine Zonguldak Platformu adını veren yapılar. Ortada fol yok yumurta yokken AKP mitinginde söylenen bir sözü öne sürerek, Çaycuma Havaalanı açılacağını öne sürerek  İktidar şakşakçılığına soyunmuşlardır.

   
Her seçim döneminde ısıtılıp önümüze konan bu mesele bu derneklerin sorunu değil tamamen doğrudan Tüketicileri ilgilendiren ulaşım hakkının bir parçasıdır. İktidar yurttaşlara ucuz, çabuk ulaşılabilir bir ulaşımı sağlamak zorundadır. Bugüne sağlanmamış olması ve bugün daha sağlanmadan müjde olarak verilmesi. Seçimlerin yaklaştığı bugünlerde bu Dernek oluşumların bu açıklamayı yapması tamamen taraf olduklarının açık bir göstergesidir.

     
Ne acıdır ki üyeleri ekonomik krizle mücadele ederken birçok iflasın yaşandığı bu günlerde bu konularda bir kelime etmeyenler, edemeyenler bugün olmayan bir şey için müjde vermeleri kabul edilemez. Demokratik kitle örgütlerinde farklı düşüncelere sahip bir çok üye bulunmaktadır.

     
Kitle örgütleri iktidarda kim veya hangi düşünce olursa olsun, daha çok eleştiri haklarını kullanarak üyelerinin haklarını ve çıkarlarını korurlar. Bu açıklamayla bu örgütler, bir kez daha açık olarak iktidarın yanında olduklarını açıkça ortaya koymuşlardır.


Platform adına bu açıklamayı doğru bulmadığımızı ifade ediyoruz." (Haber merkezi)

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Başkan Öztürk, İdlib’e Yardım Kermesine...

Haberi Oku